1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanı Pazar Günü Nöbetin Gelebileceğinin Sinyallerini Verdi
Sağlık Bakanı Pazar Günü Nöbetin Gelebileceğinin Sinyallerini Verdi

Sağlık Bakanı Pazar Günü Nöbetin Gelebileceğinin Sinyallerini Verdi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Pazar Günü Nöbetin Gelebileceğinin Sinyallerini Verdi

A+A-

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından yayımlanan genelge ile 1 Ocak 2015 tarihi itibariyle cumartesi günleri aile hekimlerinin ve sağlık personellerinin nöbet uygulaması başlamış oldu. Bu kapsamda Toplum Sağlığı Merkezleri tarafından belirlenen ve İl Halk Sağlığı Müdürlüklerine Bildirilen yerlerde Cumartesi günleri nöbet tutulacak.

Yılın ilk Nöbeti 3 Ocak 2015 tarihine tekabül ediyor. Yani yarın belirlenen yerlerde aile hekimliği hizmeti verilecek. Bu kapsamda Toplum Sağlığı Merkezlerinde de nöbet tutulmaya başlanacak. TSM’ ler de denetleme ve oluşabilecek aksaklılar adına nöbetçi personel bırakacaklar.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bugün İstanbul Feshane'de düzenlenen Çanakkale Tanıtım Günleri'ne katıldı. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Müezzinoğlu, Sağlık Bakanlığı’nın sağlık hizmetini karşılamak zorunda olduğunu belirtti. Bu kapsamda sayı yeterliliği oluştuğunda nöbetlerin Pazar günüde tutulabileceğinin sinyallerini verdi.

Bu arada bir not daha ekleyelim. Bir çok sendika Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan nöbet genelgesini tanımadığını belirterek cumartesi nöbet tutulmayacağını belirtti. Bu şu demek oluyor. Bazı aile hekimlerine nöbet yerlerinde ulaşılabilecekken, bazılarına ulaşılmayabilir.

AİLE HEKİMLİĞİ NÖBET GENELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.