1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR İŞ İLANLARI

  4. Sağlık Bakanlığı 10 Bin 998 Temizlik Görevlisi Alacak! KPSS Şartsız - En Az İlköğretim
Sağlık Bakanlığı 10 Bin 998 Temizlik Görevlisi Alacak! KPSS Şartsız - En Az İlköğretim

Sağlık Bakanlığı 10 Bin 998 Temizlik Görevlisi Alacak! KPSS Şartsız - En Az İlköğretim

Sağlık Bakanlığı 14000 kamu işçisi alımı başvurular İŞKUR’da başlatıldı. 10 bin 998 kadroya da temizlik görevlisi işçi alımı yapılacak. Temizlik görevlisi kamu işçisi alımı başvurularına dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından İŞKUR internet sitesinde başvurular 14 bin kamu işçisi alımı için başlatıldı. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde, 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 14000 sürekli işçi alımı için başvurular 30 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek.

“ My Memur” olarak bu haberimizde 10 bin 998 temizlik görevlisi işçi alımına dair detayları hazırladık. Sağlık Bakanlığı bünyesinde İŞKUR 14 bin işçi alımı başvuruları 30 Mart 2020 tarihine kadar sadece internet sitesinden online olarak yapılabilecektir.

Temizlik Görevlisi: Ameliyathane, morg, tuvalet, poliklinik yapılan yerler, acil sağlık hizmetinin yürütüldüğü alanlar, yataklı servisler, laboratuvarlar, görüntüleme alanları, kamu hizmeti yürütülen idari ve diğer sağlık birimleri, ek hizmet birimleri ile tesisin temizlik yapılması gereken her türlü alanında, ilgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen temizlik hizmetleri ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir.

SAĞLIK BAKANLIĞI TEMİZLİK GÖREVLİSİ İŞÇİ ALIMINDA İKAMETGAH ŞARTI VAR!

Sağlık Bakanlığı 10 bin 998 temizlik görevlisi işçi alımı için ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde/mesleklerinde alımlar, il düzeyinde karşılanması yoluna gidilecektir. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI İÇİN TEK BAŞVURU YAPILABİLECEK

Adaylar, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe başvuru yapacaktır. Güvenlik görevlisi alımına başvuru yapan aday diğer unvanlara başvuru yapamamaktadır.

SAĞLIK BAKANLIĞI TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

- 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak,

- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

- Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak,

- İlan tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (26 Mart 1985 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

- Başvurulan;

Temizlik görevlisi mesleği için en az ilköğretim mezunu olmak,

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Kura sonucu yerleşen ve atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir),

- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak gerekiyor.

İlan metni ve kontenjanlar için TIKLAYINIZ.

59865.jpg59866.jpg59859.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler