1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 10 Bin Sözleşmeli Personelin Görev Süresini Uzattı
Sağlık Bakanlığı 10 Bin Sözleşmeli Personelin Görev Süresini Uzattı

Sağlık Bakanlığı 10 Bin Sözleşmeli Personelin Görev Süresini Uzattı

Sağlık Bakanlığı yayınladığı son dakika genelgesi ile 663 sayılı KHK ile görev yapan sözleşmeli personelin görev süresini uzattı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı gece yarısı Bakan Ahmet Demircan imzasıyla yayımladığı genelge ile 663 sayılı KHK ile görev süresi 25 Kasım 2017 tarihinde bitecek olan yaklaşık 10 bine yakın personelin görev süresini yeni yapılanmada atamaların tamamlanamaması nedeniyle uzattı. İşte Sağlık Bakanı Ahmet Demircan imzasıyla yayınlanan genelge metnine aşağıda yer verilmiştir.

Bilindiği üzere, 25 Ağustos 2017 tarihli ve 30165 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede değişiklikler yapılmış ve Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının teşkilatı yeniden düzenlenmiştir.

Yeni yapılanmaya geçiş sürecine ilişkin olarak 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 15 inci maddede, Bakanlık teşkilat ve kadrolarının en geç üç ay içinde bu Kanun Hükmünde Kararname hükümlerine uygun hale getirileceği ve uygun hale getirilinceye kadar hizmetlerin daha önce bu görevleri yapmakta olan birimler ve personel tarafından yürütüleceği; sözleşmeleri sona eren personelin de, üç ayı geçmemek üzere yeni görevlendirmeler yapılıncaya kadar aynı şartlarda görevlerine devam edecekleri hükme bağlanmıştır.

Üç aylık süre 25 Kasım 2017 tarihi itibariyle bitecek olmakla birlikte, hizmetlerin yürütülmesinde aksaklığa meydan verilmemesi bakımından, yeni görevlendirmeler yapılıncaya kadar sözleşmeli personelin görevlerine devam etmeleri gerekli görülmüştür denildi.

802d4b07f1.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum