Sağlık Bakanlığı 10998 Temizlik Görevlisi İşçi Alımı Son Günü! İŞKUR İşçi Alımı Kura Detayları

Sağlık Bakanlığı 14 bin kamu işçisi alımı başvuruları İŞKUR’da bugün tamamlanıyor. 10 bin 998 kadroya da temizlik görevlisi işçi alımı yapılıyor. Temizlik görevlisi kamu işçisi alımı başvuru ve KURA detayları My Memur haberde.

59994
Daha Fazla Göster

30 Mart 2020 itibarıyla İŞKUR’da 14 bin kamu işçisi alımı için başvurular tamamlanıyor. 14 bin işçi alımında en çok kadro temizlik görevlisi personel alımı için ayrıldı. 10 bin 998 işçi alımı başvuru son günü ve SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI “KURA” detaylarını bu haberimizde sizler için My Memur olarak hazırladık.

İŞKUR İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI

Sağlık Bakanlığı tarafından İŞKUR internet sitesinde başvurular 14 bin kamu işçisi alımı için geçtiğimiz hafta için başlatılmıştı.Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde, 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkur Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 14000 sürekli işçi alımı kapsamında 10998 TEMİZLİK GÖREVLİSİ PERSONEL işçi alımı için de başvurular 30 Mart 2020 tarihi itibarıyla tamamlanıyor.

BAŞVURULAR SADEC İŞKUR İNTERNET SİTESİNDE

“My Memur” olarak bu haberimizde 10 bin 998 temizlik görevlisi işçi alımına dair detayları hazırladık. Sağlık Bakanlığı bünyesinde İŞKUR 14 bin işçi alımı başvuruları 30 Mart 2020 tarihine kadar sadece internet sitesinden online olarak yapılabilecektir.

Temizlik Görevlisi Alımı İş Tanımı: Ameliyathane, morg, tuvalet, poliklinik yapılan yerler, acil sağlık hizmetinin yürütüldüğü alanlar, yataklı servisler, laboratuvarlar, görüntüleme alanları, kamu hizmeti yürütülen idari ve diğer sağlık birimleri, ek hizmet birimleri ile tesisin temizlik yapılması gereken her türlü alanında, ilgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen temizlik hizmetleri ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir.

– Sağlık Bakanlığı 10 bin 998 temizlik görevlisi işçi alımı için ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde/mesleklerinde alımlar, il düzeyinde karşılanması yoluna gidilecektir. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.

– Adaylar, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe başvuru yapacaktır. Güvenlik görevlisi alımına başvuru yapan aday diğer unvanlara başvuru yapamamaktadır.

10 BİN 998 TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI ŞARTLARI

– 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak,

– Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

– Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak,

– 18 yaşını tamamlamış olmak,

– İlan tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (26 Mart 1985 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

– Başvurulan;

Temizlik görevlisi mesleği için en az ilköğretim mezunu olmak,

– Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

– Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Kura sonucu yerleşen ve atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir),

– İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak gerekiyor.

İŞKUR 14 BİN İŞÇİ ALIMI KURASI ASIL VE YEDEK ADAY DURUMU

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın Bakanlığımızca doğrudan noter kurası ile belirlenecektir. Öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen ve talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan noter huzurunda gerçekleştirilecek kura ile belirlenecektir.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURASI

İlan edilen kadrolara iş başvurusunda bulunan adayların; kura tarihi ve saati, kura yeri, kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

İlan metni ve kontenjanlar için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanlığı 10998 Temizlik Görevlisi İşçi Alımı Son Günü! İŞKUR İşçi Alımı Kura Detayları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!