1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Sağlık Personeli Alımı Yapacak
Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Sağlık Personeli Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Sağlık Personeli Alımı Yapacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından yapılan açıklamada 12500 sağlık personeli alımının 2 ay içerisinde gerçekleştirilecek atamaların gerçekleştirileceğini belirtti. Bakan, ortaöğretim mezunlarının da alınacağını fakat ortaöğretim kadrosu az olacak dedi!

A+A-

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına 2017 yılında en son 2017/3 kapsamında 3 bin 890 sağlık personeli alımı gerçekleştirildi. Atamalarla ilgili olarak güvenlik ve arşiv soruşturmaları devam ediyor.

Bilindiği üzere 2016 yılı atamaları kapsamında da Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna 2016/7 yerleştirmeleri yapılmış en son TKHK'da 1108 kişinin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından dolayı atamaları henüz yapılmamıştı.

Adaylar 2016 yılı ve 2017 yılı atamalarında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarının daha hızlı yapılması veya adaylara bilgi verilmesi konusunda sürekli bizlere ulaşarak seslerinin duyurulmasını istiyorlar.

Bugün Recep Akdağ tarafından yapılan açıklamada ise 12 bin 500 sağlık personeli atamalarının 2 ay içerisinde gerçekleştirileceğini belirtti. Bakan Akdağ, 2017 yılı için Maliye Bakanlığından 16 bin 500 atama izninin alındığını ve bunun 4 binin gerçekleştirildiğini belirtti.

Geriye kalan sağlık personeli alımlarının da 2 ay içerisinde tamamlanacağını belirten Akdağ lise mezunları için de atama olacağını fakat sayının az olacağını belirtti. Maliyeden bu kadrolara ek olarak da atama izinlerinin alınması için çalıştığını belirten Akdağ, Maliye Bakanına adayların söylememesini istedi.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
12 Yorum