1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sağlık Bakanlığı 12 Bin Sağlık Personeli Alımı İlanı TBMM’de Gündeme Getirildi
Sağlık Bakanlığı 12 Bin Sağlık Personeli Alımı İlanı TBMM’de Gündeme Getirildi

Sağlık Bakanlığı 12 Bin Sağlık Personeli Alımı İlanı TBMM’de Gündeme Getirildi

Sağlık Bakanlığına 2019 yılında 29 bin 689 sağlık personeli alımı yapacak. İlk atama dönemi için 12 bin kontenjan detayları da açıklanmıştı. YHGM’de ilanın yayımlanması bekleniyor. Bugün TBMM’de sağlık personeli alımı ilanlar gündeme getirildi!

A+A-

Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, TBMM Genel Kurulunda 2 önemli konuyu gündeme getirdi. 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği dolayısıyla yaptığı konuşmada Atama Bekleyen Sağlık Personeli Alımı Adaylarını da gündeme getirdi. Sayın vekil, Sağlık Bakanlığı personel alımlarının ne zaman başlatılacağına dair unutulan personel alımı ilanının yayımlanması istendi!

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; bugün 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü'dür. TÜİK verilerine göre Türkiye'de çocuk işçilerin sayısı artmaktadır ve yüzde 21,1'e ulaşmıştır. 2 milyon çocuğumuz işçi olarak çalışmaktadır. Çocukların hane halkı gelirine katkıda bulunmak üzere çalışması işin daha da acı tarafıdır. Sokakta çalıştırılan çocukların sayısı da ne yazık ki artmaktadır. Çocukların çocukluğunu yaşamaktan, okuldan alıkoyan; fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişmelerine engel olacak tehlikeli işlerde kesinlikle çalıştırılmaması gerekir. Ülke olarak çocuk işçiliğinin önlenmesi için daha fazla gayret göstermeliyiz.

Sağlık çalışanları Sağlık Bakanlığından, söz verildiği gibi, personel alımıyla ilgili ilanını beklemektedir. Bu tarihin bir an önce açıklanmasını bekliyoruz. Teşekkür eder, saygılar sunarım.

12 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI NASIL OLACAK?

6 bin 835 Hemşire alımı,

2 bin 592 Sağlık Teknikeri alım,

1.000 Ebe alımı,

408 Sağlık Teknisyeni alımı,

400 Fizyoterapist alımı,

190 Sosyal Çalışmacı alımı,

170 Psikolog alımı,

160 Diyetisyen alımı,

82 Odyolog alımı,

40 Perfüzyonist alımı,

32 Çocuk Gelişimcisi alımı,

30 Biyolog alımı,

22 Sağlık Fizikçisi alımı,

21 İş ve Uğraş Terapisti alımı,

18 Dil ve Konuşma Terapisti alımı olmak üzere 12 bin yeni sağlık personeli alımı yapılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler