1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR İŞ İLANLARI

  4. Sağlık Bakanlığı 14 bin (14000) İşçi Alımı Başvuruları Başladı!
Sağlık Bakanlığı 14 bin (14000) İşçi Alımı Başvuruları Başladı!

Sağlık Bakanlığı 14 bin (14000) İşçi Alımı Başvuruları Başladı!

Sağlık Bakanlığı 14 bin daimi işçi alımı için başvurular bugün itibariyle başladı. 14000 daimi işçi personel alımı detayları için haberimizi inceleyin.

A+A-

Sağlık Bakanlığı 14 bin daimi işçi alımı için başvurular bugün itibariyle başladı. Sağlık Bakanlığı 2020 personel alımı kapsamında 14000 ( 14 Bin ) daimi işçi alımı yapacağına dair kadroları ve başvuru şartlarını 25 Mart 2020 itibariyle paylaştı. Sağlık Bakanlığı işçi alımları ile alakalı İŞKUR'da başvurular başladı ve İŞKUR başvuru için bir başvuru sayfası açtı.

BAŞVURU YERİ VE ZAMANI

Sağlık Bakanlığı 14 bin işçi alımı ile alakalı başvurular 26 Mart 2020 tarihi itibariyle yani bugün başladı. Adaylar başvurularını, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresi üzerinden 26/03/2020 – 30/03/2020 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yaparak gerçekleştirecekler.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı ile ilgili başvuru yapacak olan adayların en az ilköğretim mezunu olması gerekiyor. Adaylar, klinik destek elemenaı, temizlik personeli, güvenlik görevlisi, aşçı alımı gibi ilanlara başvuru yapabilecekler.

NE KADAR ÜCRET ALACAKLAR?

Sağlık Bakanlığı 14 bin sürekli işçi alımına başvuru yapan adaylar göreve başlamaları durumunda, yasal asgari ücret tutarında maaş alacaklar.

HANGİ KADROLAR İŞE ALINACAK?

Temizlik Görevlisi:

Ameliyathane, morg, tuvalet, poliklinik yapılan yerler, acil sağlık hizmetinin yürütüldüğü alanlar, yataklı servisler, laboratuvarlar, görüntüleme alanları, kamu hizmeti yürütülen idari ve diğer sağlık birimleri, ek hizmet birimleri ile tesisin temizlik yapılması gereken her türlü alanında, ilgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen temizlik hizmetleri ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir.

Güvenlik Görevlisi (Silahsız):

İlgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen koruma ve güvenlik hizmetleri ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir.

Klinik Destek Elemanı (Hastane):

Sağlık meslek mensuplarının nezaretinde yardımcı olarak çalışır, ayrıca hastaların bakımına yönelik yardımcı hizmetler (hastaların günlük yaşam aktivitelerinin yerine getirilmesi, beslenme programının uygulanması, kişisel bakım ve temizliği ile sağlık hizmetlerine ulaşımında yardımcı olur ve refakat eder) ile ilgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen hizmetler ve idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir.

Aşçı:

İlgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen yemek hizmetleri (yemekleri hazırlar ve pişirir, mutfaktaki çalışmaları organize eder) ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir. 

İlan metni ve kontenjanlar için TIKLAYINIZ.

My Memur Haber
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler