1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR İŞ İLANLARI

  4. Sağlık Bakanlığı 14 bin sürekli işçi personel alımı başvurusu devam ediyor!
Sağlık Bakanlığı 14 bin sürekli işçi personel alımı başvurusu devam ediyor!

Sağlık Bakanlığı 14 bin sürekli işçi personel alımı başvurusu devam ediyor!

Sağlık Bakanlığı tarafından İŞKUR aracılığı ile alımı gerçekleştirilecek olan 14 bin (14.000) İşçi personel alımı başvuruları devam ediyor.

A+A-

Sağlık bakanlığı 14 bin sürekli işçi personel alımı başvuruları 30 Mart'a kadar devam ediyor. Sağlık bakanlığı tarafından, klinik destek elemanı, temizlik personeli, güvenlik görevlisi, aşçı alımı gerçekleştirileceğini siz değerli takipçilerimiz ile paylaşmıştık. İşkur aracılığı ile Sağlık bakanlığına alımı gerçekleştirilecek olan 14000 işçi personel alımı başvurularının 30 Mart 2020 tarihine kadar devam ettiğini hatırlatmak isteriz.

Peki, Sağlık Bakanlığı 14 bin işçi personel alımına kimler başvuru yapabilir işte detayları sizler ile paylaşalım.

BAŞVURU YERİ VE ZAMANI

Sağlık Bakanlığı 14 bin işçi alımı ile alakalı başvurular 26 Mart 2020 tarihi itibariyle yani bugün başladı. Adaylar başvurularını, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresi üzerinden 26/03/2020 – 30/03/2020 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yaparak gerçekleştirecekler.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Sağlık Bakanlığı işçi alımı ile ilgili başvuru yapacak olan adayların en az ilköğretim mezunu olması gerekiyor. Adaylar, klinik destek elemanı, temizlik personeli, güvenlik görevlisi, aşçı alımı gibi ilanlara başvuru yapabilecekler.

NE KADAR ÜCRET ALACAKLAR?

Sağlık Bakanlığı 14 bin sürekli işçi alımına başvuru yapan adaylar göreve başlamaları durumunda, yasal asgari ücret tutarında maaş alacaklar.

HANGİ KADROLAR İŞE ALINACAK?

Temizlik Görevlisi:

Ameliyathane, morg, tuvalet, poliklinik yapılan yerler, acil sağlık hizmetinin yürütüldüğü alanlar, yataklı servisler, laboratuvarlar, görüntüleme alanları, kamu hizmeti yürütülen idari ve diğer sağlık birimleri, ek hizmet birimleri ile tesisin temizlik yapılması gereken her türlü alanında, ilgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen temizlik hizmetleri ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir.

Güvenlik Görevlisi (Silahsız):

İlgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen koruma ve güvenlik hizmetleri ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir.

Klinik Destek Elemanı (Hastane):

Sağlık meslek mensuplarının nezaretinde yardımcı olarak çalışır, ayrıca hastaların bakımına yönelik yardımcı hizmetler (hastaların günlük yaşam aktivitelerinin yerine getirilmesi, beslenme programının uygulanması, kişisel bakım ve temizliği ile sağlık hizmetlerine ulaşımında yardımcı olur ve refakat eder) ile ilgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen hizmetler ve idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir.

Aşçı:

İlgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen yemek hizmetleri (yemekleri hazırlar ve pişirir, mutfaktaki çalışmaları organize eder) ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir. 

İlan metni ve kontenjanlar için TIKLAYINIZ.

My Memur Haber
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler