1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Sağlık Bakanlığı 18 Bin Personel Alımı Başvurusu Sona Eriyor
Sağlık Bakanlığı 18 Bin Personel Alımı Başvurusu Sona Eriyor

Sağlık Bakanlığı 18 Bin Personel Alımı Başvurusu Sona Eriyor

Sağlık Bakanlığı KPSS 2018/5 personel alımı tercih başvuruları lisans, önlisans ve lise mezunu 18 bin sağlık personeli alımı için 11 Haziran 2018'de sona eriyor. 18000 sağlık personeli alımı başvuru detaylarına My Memur dan ulaşabilirsiniz.

A+A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Aday İşlemleri Sistemi AİS üzerinden KPSS 2018/5 tercih başvuruları kapsamında 18 bin sağlık personeli alımı için süre bugün sona eriyor.

KPSS 2018/5 ile lise, lisans ve önlisans alanında 18 bin sağlık personeli alımı kontenjanları mezuniyetler için şu şekildeydi. Lisans alanında 10 bin 252 kontenjan, önlisans alanında 5 bin 567 ve ortaöğretim (lise) alanında ise 2 bin 181 sağlık personeli alımı yapılıyor.

KPSS 2018/4 9000 sağlık personeli alımına başvurularında kazanan adayların tercih yapmaları sistem tarafından engellendiğinden KPSS 2018/5 18 bin sağlık personeli alımına başvuru yapmaları mümkün değil.

Sözleşmeli çalışan sağlık personelleri sadece TEK koşulda bu alıma başvuru yapabilir. Normal şartlarda Sağlık Bakanlığında sözleşmeli olarak çalışan kamu personellerinin KPSS 2018/5 için tercih yapması mümkün değil. Fakat eğer sağlık personelinin hali hazırda görev yaptığı branş dışında farklı bir unvandan mezuniyeti varsa bu alımdaki şartlar dahilinde başvuru yapabilir.

Adaylar tercihlerini, 4-11 Haziran 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 11 Haziran 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecek olup süre uzatılmayacaktır.

Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği gün itibarıyla ilgili lisans, önlisans veya ortaöğretim alan/programından mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır.

Adayların sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması zorunludur. Sözleşmeli pozisyonlarda çalışacakların ücretleri döner sermaye bütçesinden değil merkezi yönetim bütçesinden karşılanacaktır.

Tercihlerinizi yaparken, sözleşmeli pozisyonlar için “Aranan Nitelikleri” gösteren sütunlardaki koşulları dikkatle incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir. Tercihler belirlenmeden önce sistemde kayıtlı mezun olunan alan/program bilgisi mezun olunan alan/program tablolarından kontrol edilmelidir. Bir sözleşmeli pozisyon için mezun olunan program/alan koşulu birden fazla ise bunlardan birinin karşılanması yeterlidir.

Ayrıca, bu kılavuzdaki Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen “Açıklamalar ve Uyarılar” ile “Başvuru Genel ve Özel Şartları” bölümlerini mutlaka okumanız ve tercihlerinizi yaparken bu uyarı ve şartları da göz önünde tutmanız gerekir.

KPSS 2018/5 tercih kılavuzu için TIKLAYINIZ.

TABLO-1. 663 SAYILI KHK'NIN 45/A MADDESİ UYARINCA ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ POZİSYONLARI (ORTAÖĞRETİM MEZUNLARI İÇİN) için TIKLAYINIZ.

TABLO-2. 663 SAYILI KHK'NIN 45/A MADDESİ UYARINCA ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ POZİSYONLARI (ÖN LİSANS MEZUNLARI İÇİN) için TIKLAYINIZ.

TABLO-3. 663 SAYILI KHK'NIN 45/A MADDESİ UYARINCA ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ POZİSYONLARI (LİSANS MEZUNLARI İÇİN) için TIKLAYINIZ.

Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ. Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ. Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.

Mezun Olunan Ortaöğretim Alan/Dallar için TIKLAYINIZ. Mezun Olunan Ön Lisans Programı için TIKLAYINIZ. Mezun Olunan Lisans Programı için TIKLAYINIZ.

Dilekçe için TIKLAYINIZ.

saglikk.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler