1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR İŞ İLANLARI

  4. Sağlık Bakanlığı 2000 Güvenlik Görevlisi Alacak! KPSS Şartsız - En Az Lise ve Dengi
Sağlık Bakanlığı 2000 Güvenlik Görevlisi Alacak! KPSS Şartsız - En Az Lise ve Dengi

Sağlık Bakanlığı 2000 Güvenlik Görevlisi Alacak! KPSS Şartsız - En Az Lise ve Dengi

Sağlık Bakanlığı kamu işçisi alımı başvuruları İŞKUR’da başladı. 14 bin kamu işçisi alımı kapsamında 2000 en az lise ve dengi okul mezunu güvenlik görevlisi alımı yapılacak. Güvenlik görevlisi işçi alımı başvuru detayları My Memur haberde.

A+A-

Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde, 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 14000 sürekli işçi alımı için başvurular başladı. Bu haberimizde 2000 güvenlik görevlisi alımı başvurularına dair detayları My Memur olarak sizler için hazırladık.

İŞKUR 14 bin işçi alımı başvurular 30 Mart 2020 tarihine kadar sadece İŞKUR internet sitesinden online olarak yapılabilecektir.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI İKAMETGAH ŞARTI

Sağlık Bakanlığı 2000 güvenlik görevlisi işçi alımı için ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde/mesleklerinde alımlar, il düzeyinde karşılanması yoluna gidilecektir. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.

TEK BAŞVURU YAPILABİLECEK

Adaylar, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir mesleğe başvuru yapacaktır. Güvenlik görevlisi alımına başvuru yapan aday diğer unvanlara başvuru yapamamaktadır.

Güvenlik Görevlisi (Silahsız) İlgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen koruma ve güvenlik hizmetleri ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir.

SAĞLIK BAKANLIĞI GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak şartları da aranmaktadır. My Memur olarak başvuru özel şartları ile ilgili olarak ayrıca sizleri detaylı olarak bilgilendireceğiz. İşte sürekli işçi alımı başvuru genel şartları:

- 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak,

- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

- Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak,

- 18 yaşını tamamlamış olmak,

- İlan tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (26 Mart 1985 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

- Başvurulan;

Güvenlik görevlisi (silahsız) mesleği için en az ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak ve güvenlik kimlik kartına sahip olmak, (Silahlı güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olanlar da başvuru yapabilir).

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Kura sonucu yerleşen ve atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir),

- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak gerekiyor.

İlan metni ve kontenjanlar için TIKLAYINIZ.

59865.jpg59866.jpg59859.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler