Sağlık Bakanlığı 2014 Yılı 2. Dönem Diyaliz Eğitim Programı

2014 yılı 2. dönem diyaliz eğitim programına alınmaları uygun

199-1
Daha Fazla Göster

Sağlık Bakanlığı Duyuru sayfasında 2014 yılı 2. dönem diyaliz eğitim programına alınmaları uygun görülen ve kurs görecekleri eğitim merkezleri belirtilen personel listesini yayınladı.Listede ismi bulunan sağlık personelinin 05.05.2014 tarihi itibariyle eğitime başlamaları gerekiyor. Eğer Sağlık Personeli 23.05.2014 tarihine kadar mazeretsiz olarak eğitime başlamaz ise eğitimler iptal edilecek. İşte yazışmalar ve personel listesi.

LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ

VALİLİĞİNE

(Sağlık Müdürlüğü)

18.06.2010 tarih ve 27615 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Diyaliz Merkezleri Hakkındaki Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre 2014 yılı 2. dönem diyaliz eğitim programına alınmaları uygun görülen ve kurs görecekleri eğitim merkezleri belirtilen personel listesi yazımız ekinde gönderilmektedir.

Ekli listede isimleri ve eğitim görecekleri merkezler belirtilen sağlık personelinin 05.05.2014 tarihi itibariyle eğitime başlamaları; 23.05.2014 tarihine kadar mazeretsiz olarak eğitime başlamayan personelin eğitim planlamasının iptal edilmesi hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Sayı       :     56733164/799

Konu           Diyaliz Eğitimi Hk.

 

18.06.2010 tarih ve 27615 sayılı Resmi Gazete’ce yayımlanan Diyaliz Merkezleri Hakkındaki Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre 2014 yılı 2. dönem diyaliz eğitim programına alınmaları uygun görülen ve kurs görecekleri eğitim merkezleri belirtilen personel listesi yazımız ekinde gönderilmektedir.

Mezkûr Yönetmeliğin 37 inci maddesi gereğince; uzman tabipler bir aylık, tabipler üç aylık ve tabip dışı personel iki aylık eğitimini kurumunuz Diyaliz Eğitim Merkezinde tamamladıktan sonra ckte bir örneği gönderilen eğitim tamamlama formu doldurulup resmi yazı ile birlikte eğitim alan personelin esas görev yaptığı İl Sağlık Müdürlüğüne iletilir. ilgili Sağlık Müdürlüğü tarafından personelin sonraki bir aylık eğitiminin tamamlatılması sağlanır ve tüm eğitimini tamamlayan personel için kurumunuza resmi yazı ile başvurarak sınav tarihi talep edilir. Kurumunuzca sınav tarihi tespit edilir ve personelin görev yaptığı İl Sağlık Müdürlüğüne yazı ile bildirilir. Sınava alınan personelin sınav komisyon raporu resmi yazı ile yine personelin görev yaptığı İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilir.

Söz konusu listede adı geçenlerin Makam Onayında belirtilen tarihlerde eğitime başlatılmaları, kursa başlayış ve ayrılış tarihlerinin yazımız ekinde gönderilen forma doldurularak, eğitim sonucunda yapılacak sınavda başarılı olanlara düzenlenecek Sınav Komisyon Raporu ile birlikte, kursiyerlerin görev yaptıkları İl Sağlık Müdürlüklerine gönderilmesi hususunda,,

Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.

 

Dr. Murat ÖZTÜR

 Bakan a. Daire Başkanı V.

DAĞITIM:

Gereğ::

Diyaliz Eğitim Merkezlerine

EK: i- Makam Onayı (I sayfa) 2-Personel Listesi (i sayfa) 3- Başlayş–Ayrışş Bilgi Formu

Rüzgarlı Caddesi Plevne Sokak No: 7 Kal: 4 i 22 Ulus ANKARA

 

 

 

u

TC

SAĞLIK BAKANLIĞI

Sayı       :     56733164/771

Konu     :     Diyaliz Eğitimi ilk.

 

GENEL MÜDÜRLÜK MAKAMINA

Diyaliz Merkezleri Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre diyaliz merkezlerinin faaliyet gösterebilmesi için ile diyaliz eğitimi almış bir sorumlu uzman tabip, pratisyen tabip, hemşire ve acil tıp teknisyen ile hizmet vermesi gerekmektedir.

 

İl Sağlık Müdürlükleri kanalı ile gönderilmiş olan eğitim başvuruları Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilerek. Diyaliz Eğitim Merkezlerinin 2014 yılı 2 inci eğitim dönemi için Bakanlığımıza bildirmiş oldukları kontenjanlar dahilinde ekli listede isimleri bulunan personelin eğitime katılması planlanmıştır.

 

Makamımızca da uygun görüldüğü takdirde ekli listede isimleri ve eğitim görecekleri merkezler belirtilen sağlık personelinin 05.05.2044 tarihi itibariyle eğitime başlamaları; 23.05.2044 tarihine kadar mazeretsiz olarak eğitime başlamayan personelin eğitim planlamasının iptal edilmese.. Bakanlığımıza bağlı kurumlarda görev yapan personele ait tahakkuk edecek yolluk ve yevmi yelerin kurumlarınca karşılanması hususlarım tensiplerinize arz ederim.

Dr. Murat ÖZTÜRK

Daire Başkanı V.

 

Ek: 1

 

DİYALİZ EĞİTİM MERKEİİ

DİYALİZ EĞİTİMİNE KATILAN PERSONEL BILGI FORMU

  

ADI SOYADI

ÜNVANI

SERTİFİKA BRANŞI

ILI

KURUMU

EĞİTİME BAŞLAYŞŞ TARİHİ

EĞİTİMDEN AYRILIŞ TARİHİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Formu Düzenleyen Personelin:

Adı Soyad:

Görevi

Imza

Diyaliz Eğitim Merkezi Sorumlusu: Adı Soyadı : İmza            :

NOT: BU FORMUN TAM OLARAK DDLDURULMASI GEREKMEKTE OLUP. EKSİK OLAN FORMLAR IŞLEME ALINMAYACAKTIR. FORMUN FORMATINI DEĞİTIRMEDEN DOLDURUNUZ.

NOT: BU FORM TEORIK – PRATIK DIYALIZ EĞİTIMINI TAMAMLAYAN PERSONEL İÇİN DOLDURULUP, RESMI YAZI İLE PERSONELIN GÖREV YAPTIGI İL SAĞLIK MÜDÜRLÜGÜNE GÖNDERILECEKTIR. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanlığı 2014 Yılı 2. Dönem Diyaliz Eğitim Programı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!