1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 2015 İlk Defa ve Yeniden Açıktan Atama Kurası Başvurusu Başlıyor
Sağlık Bakanlığı 2015  İlk Defa ve Yeniden Açıktan Atama Kurası Başvurusu Başlıyor

Sağlık Bakanlığı 2015 İlk Defa ve Yeniden Açıktan Atama Kurası Başvurusu Başlıyor

Sağlık Bakanlığı 2015 İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası Başvuruları 5 Mart 2015 tarihinde başlıyor.

A+A-

Sağlık Bakanlığı 2015 Yılı ilk defa ve yeniden açıktan Atama kurası başvuruları 5 Mart 2015 Perşembe günü başlıyor. 

Sağlık Bakanlığı tarafından 2 Nisan 2015 tarihinde yapılacak olan 2015 Yılı İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası için başvurular 5 Mart 2015 tarihinde başlayacak,  7 gün kabul edilecek ve 12 Mart 2015 tarihinde mesai saati bitiminde sona erecek. Başvurular Sağlık Bakanlığı Personel Bilgi Sistemi yani PBS üzerinden online yapılacak. Başvuru sonrası çıkarılan başvuru formu ise Notere onaylatılarak Sağlık Bakanlığına en ge 17 Mart 2015 mesai bitimine kadar gönderilecek.

Kura başvurusunu iptal ettirtmek isteyenler yine 17 Mart 2015 tarihine kadar, başvuru  iptalini sağlayabilecekler.

KURAYA KİMLER BAŞVURABİLİR

1.DHY Yükümlülüğü olmayan uzman tabip ve tabipler

2.Kamuya ait kurum ve kuruluşlarda Memur olarak çalışanların dışında diğer  statülerde görev yapan ve kuranın çekildiği tarih itibariyle DHY tamamlayan  uzman tabip ve tabipler,

3.Emekli olan uzman tabip ve tabipler,

4.İlk defa veya istifa sonrası açıktan atanmak isteyen diş tabipleri ve eczacılar ( Kura tarihi itibariyle muzun olmaları gerekiyor)

5.Kamuya ait kurum ve kuruluşlarda Memur olarak görev yapanların dışındaki diğer statülerde görev yapan diş tabibi ve eczacılar,

Sağlık Bakanlığı 2015 Yılı ilk defa ve yeniden açıktan Atama kurası ile ilgili tüm detaylara aşağıda bulunan linkten erişebilirsiniz.

 
 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.