1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 2016 KPSS atamaları güvenlik soruşturması duyurusu
Sağlık Bakanlığı 2016 KPSS atamaları güvenlik soruşturması duyurusu

Sağlık Bakanlığı 2016 KPSS atamaları güvenlik soruşturması duyurusu

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu KPSS 2016/6, 2016/7, açıktan atama, EKPSS, yeniden atama, devlet hizmet yükümlülüğü ataması ve KPSS 2012/5 ataması sonucu kuruma atama yapılmasını bekleyenlerle ilgili duyuru yaptı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu (THSK) tarafından 2016 yılında yapılan atamalarla ilgili olarak önemli duyuru yapıldı. Bilindiği üzere 2016/1 KPSS atamaları da dahil olmak üzere birçok kurumda arşiv ve güvenlik soruşturmalarından dolayı uzun süre geçmesine rağmen ataması yapılanların kurumlarda görevlerine başlamaları yapılamamıştı.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu da yaptığı açıklamada bu konu ile ilgili önemli detaylara yer verdi. Arşiv ve güvenlik soruşturma formlarının Başbakanlığa gönderildiği bilgisine yer verildi.

THSK yaptığı açıklama hangi kura ve atama sonuçları ile ilgili olarak Başbakanlıktan haber beklendiğini açıkladı. Bu kapsamda arşiv ve güvenlik soruşturması neticesi beklenen atamalar:  KPSS-2016/6, KPSS-2016/7, açıktan atama kurası, E-KPSS, istifa sonrası yeniden atama Kurası, Devlet hizmet yükümlü kurası ve yargı kararı gereği KPSS 2012/5 yapılan atamalar.

Kurum özellikle bu açıklamayı yapma sebebi olarak da kendilerine gelen yoğun talepten dolayı olduğunu belirtti ve aşırı yoğunluktan dolayı kurumun merkez teşkilatında iş yükünün arttığını ve bu işlemlerin daha da geciktiği açıklaması yapıldı. Çünkü ataması yapılan adaylar Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, SBM ve Bilgi Edinme kanallarından Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığına ulaşmaya çalışıldığı ve kurumda iş yükünün daha da arttığı belirtildi.

Yapılan ve yapılacak sonuç duyurularının Kurumun internet sitesinden takip edilmesi istendi. My memur olarak tüm bu sonuçlarla ilgili olarak sizleri bilgilendireceğiz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.