1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 2017 Eylül - Ekim Personel Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı
Sağlık Bakanlığı 2017 Eylül - Ekim Personel Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı 2017 Eylül - Ekim Personel Bölge Hizmet Grupları Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı Eylül-Ekim bölge hizmet grupları, sağlık personeli 2017 Mayıs-Haziran bölge hizmet grupları güncellendi.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda görev yapan sağlık personeli 2017 Eylül - Ekim bölge hizmet gruplarını yayınladı. Yayınlanan Sağlık Bakanlığı bölge hizmet gruplarını dikkate alarak, sağlık personeli tayin talebinde bulunabilecektir.

Kaç Hizmet Bölgesi - Kaç Grup? Sağlık personeli Mart - Nisan bölge hizmet grupları Uzman Tabip, Tabip, Uzman Diş Tabibi, Diş Tabibi, Eczacı ve Ataması sınav ile gerçekleştirilen sağlık personelleri için ayrı ayrı yayınlandı. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların da iller 6 hizmet bölgesine ayrılıyor. Sağlık personeli hizmet bölge grupları A,B,C ve D olmak üzere 4 grup olarak yayınlanmaktadır.

BÖLGE HİZMET GRUPLARI NE İŞE YARAR NE ZAMAN KULLANILIR;Sağlık Bakanlığı bünyesinde iller 6 hizmet bölgesine ayrılmaktadır. Hizmet grupları ise A, B, C ve D olarak 4’e ayrılmaktadır. Sıralama en yüksekten en düşüğe doğru gerçekleşir ve A, B, C ve D hizmet gurubu olarak değerlendirilir. A hizmet grubunda ilk 20 il bulunurken, D hizmet grubunun da 21 il bulunmaktadır. Hizmet grupları personel dağılım cetveli yani PDC’ye göre belirlenir. Her unvan ve branşa göre hizmet grupları değişiklik göstermektedir. Sağlık Bakanlığı atama dönemlerinde hizmet grupları Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilmektedir. Bölge hizmet grupları, Sağlık Bakanlığı atama ve yer değiştirme yönetmeliğine göre alt bölge tayinlerinde ve mazeret tayinlerinde kullanılır.

Sağlık Personeli Alt Hizmet Bölgesine Nasıl Tayin İster TıklayınızSağlık Bakanlığı bölge hizmet grupları belirlenirken PDC doluluk oranları dikkate alınıyor. PDC olarak en dolu olan ilk 20 il A grubunda yer alıyor. İkinci 20 İl B Grubu, üçüncü 20 İl C grubu, 21 il D grubunda yer alıyor. Örneğin A grubunda yer alan bir ilde çalışan sağlık personeli istediği şehre alt bölge tayini talebinde bulunabiliyor. Kısaca alt ve üst bölge tayinlerinde hizmet bölge grupları büyük önem arz ediyor. 2017 Mayıs-Haziran bölge hizmet gruplarını dikkate alarak, sağlık personelleri alt ve üst bölge tayinleri isteyebiliyor.

Uzman tabip bölge hizmet grupları için TIKLAYINIZ. 

Tabip bölge hizmet grupları için TIKLAYINIZ.

Uzman Diş Tabibi, Diş Tabibi, Eczacı için TIKLAYINIZ.

Ataması sınav yolu ile yapılan sağlık personeli bölge hizmet grupları TIKLAYINIZ.

Bknz: Sağlık Personeli Haberleri İçin

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum