1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 2017 Yılı Temmuz Dönemi İller Arası Nakil Başvurusu Başladı
Sağlık Bakanlığı 2017 Yılı Temmuz Dönemi İller Arası Nakil Başvurusu Başladı

Sağlık Bakanlığı 2017 Yılı Temmuz Dönemi İller Arası Nakil Başvurusu Başladı

Sağlık Bakanlığı 2017 yılı için Temmuz dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurası başvurularını başlattı. 3 bin 221 boş kadro sadece İstanbul için tercih edilebilecek. Detaylar ve başvuru şartları haberimizde.

A+A-

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ne göre 2017 yılı Temmuz dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurası 6 Temmuz 2017 tarihi Perşembe günü noter huzurunda bilgisayar ortamında gerçekleştirilecektir. Boş 3 bin 221 kadro sadece İstanbul için yapılabilecek.

Bu kuraya müracaat edecek personel yalnızca bağlı bulunduğu kurumun münhallerinden İller arası tercih yapabilecektir. Dolayısıyla sadece İstanbul için 3 bin 221 kadroya tercih yapılabilecek. Sağlık Bakanlığı iller arası genel başvuru henüz yapılmadı ve sağlık çalışanları bu durumu tepkilidir.

Başvurular 15 Haziran’a kadar Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır. 3221 münhal kadro için başvuru yapılacak ve en fazla 10 tercih hakkı bulunuyor.

Sağlık hizmetlerinin aksamaması ve etkili personel planlaması yapılabilmesi için, kura son başvuru tarihi itibariyle kadrosunun bulunduğu İle Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Merkez Teşkilatlarınca yapılan en son atama işlemine müteakip başlayış tarihinden itibaren Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları kadrosunda fiilen en az 2 yıl çalışmış olan personelin müracaatları kabul edilecektir. Diğer tüm şartlar için aşağıdaki ilan metnini mutlaka okuyunuz.

PBS üzerinden başvurularını kesinleştirdikten sonra başvuru formunun çıktısını imzalayarak T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhiye /Ankara adresinde olacak şekilde kargo ile gönderecekler ya da elden teslim edecekleri açıklandı.

İller arası yer değiştirme suretiyle atanma kurası takvimi şu şekilde işleyecek:

Başvuru evraklarının son geliş tarihi ve saati 19 Haziran 2017 Pazartesi Saat 18.00’e kadar yapılacak. İnceleme neticesinde başvuruları ret olanların PBS üzerinden ilanı 28 Haziran 2017 Çarşamba tarihinde olacak.

İnceleme sonrası başvuruları ret olanların ve hizmet puanı itirazlarının PBS üzerinden alınması 28 Haziran 2017 Çarşamba - 29 Haziran 2017 Perşembe Saat 18.00’e kadar yapılacak. İtiraz sonuçlarının PBS üzerinden ilanı da 5 Temmuz 2017 Çarşamba tarihinde olacak. Kura 6 Temmuz 2017’de yapılacak. Yeri ve saati daha sonra bildirilecektir. İlan metni için TIKLAYINIZ. Boş kadrolar için TIKLAYINIZ. Kura takvimi için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.