1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 2017/1 İller Arası Sözleşmeli Aile Hekimi Tayinleri Başladı
Sağlık Bakanlığı 2017/1 İller Arası Sözleşmeli Aile Hekimi Tayinleri Başladı

Sağlık Bakanlığı 2017/1 İller Arası Sözleşmeli Aile Hekimi Tayinleri Başladı

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu THSK tarafından yapılan duyuruda 2017/1 iller arası sözleşmeli aile hekimi yerleştirme işlemleri duyurusu yapıldı. Başvuru şartları ve başvuru takvimi için tıklayınız.

A+A-

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından 2017 yılı 1. dönem sözleşmeli aile hekimi tayin işlemlerinin nasıl ve ne zaman yapılacağı konusunda tüm detaylar verildi. Tayinler Aile Hekimliği kanunu çerçevesinde yapılacak. Münhal yerler ve şartlar takvim doğrultusunda hizmet puanı ve tercih sırasına göre yapılacak.

Genel Esaslar şunlardır: Sözleşmeli aile hekimi yerleştirme işlemleri, Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğine göre yapılacaktır. İllerdeki boş aile hekimliği pozisyonlarına üst üste iki yerleştirme işleminde de doldurulamayan pozisyonlar münhal birim olarak ilan edilecektir.

Münhal olarak açılan birimin bulunduğu aile sağlığı merkezinde uzman aile hekimliği kontenjanı yok ise bu pozisyona aile hekimliği uzmanları başvuramayacaktır. Aile hekimliği uzmanı kontenjanı var ise hem aile hekimliği uzmanı hem de diğer aile hekimi tabipler başvurabilecektir.

Münhal birime yerleştirme işlemi için Başkanlığımıza bildirilen boş pozisyonlara, iller arası yerleştirme işlemi tamamlanıncaya kadar il içinde yerleştirme işlemi yapılmayacaktır.

Başvuru şartları şunlardır: İller arası aile hekimliği yerleştirme işlemine sadece sözleşmeli olarak görev yapan aile hekimleri başvurabilecektir.

Görev yaptığı son pozisyonda fiilen 1 yıl süreyle çalışmayan aile hekimleri aile hekimliği yerleştirme işlemine başvuramayacaktır. Son başvuru tarihi itibariyle bu şartı taşımayan sözleşmeli aile hekimlerinin başvuruları kabul edilmeyecektir.

3359 sayılı Kanun kapsamında DHY (Devlet Hizmet Yükümlüsü) ve 4924 sayılı Kanun kapsamında görev yapan aile hekimlerinin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin 8 inci fıkrasına istinaden, iller arası aile hekimliği yerleştirme işlemine katılan, fakat yerleştirildiği farklı ildeki birimde görevine başlamayan aile hekiminin çalıştığı ildeki sözleşmesi fesih edilir ve 1 yıl süreyle iller arası aile hekimliği yerleştirmesine başvuramaz.

Özelden yerleşerek aile hekimliği pozisyonlarında çalışan personel, tercih ettiği ilde özel için aile hekimi kontenjanı var ise başvurabilecektir.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı Aile Hekimliği uygulaması kapsamında 2017/1 iller arası sözleşmeli aile hekimi yerleştirme takvimi aşağıdaki resimdeki gibidir. Makam oluru için TIKLAYINIZ. Duyuru için TIKLAYINIZ.

thsk.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.