1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sağlık Bakanlığı 2018 Tabip, Diş Tabibi ve Eczacı Personel Alımı Başvuruları Başladı
Sağlık Bakanlığı 2018 Tabip, Diş Tabibi ve Eczacı Personel Alımı Başvuruları Başladı

Sağlık Bakanlığı 2018 Tabip, Diş Tabibi ve Eczacı Personel Alımı Başvuruları Başladı

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı ilk defa ve yeniden atama kurası ilanı yayımlandı. Kura kapsamında tabip, uzman tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı sağlık personeli alımı yapılacak.

A+A-

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı ilk defa ve yeniden atama kurası ilanı yayımlandı. Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanan ilan uyarınca ilk defa ve yeniden atama ile Sağlık Bakanlığı kadrolarına uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı pozisyonlarında sağlık personeli alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman doktor, doktor, uzman diş doktoru, diş doktoru ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama, yerleştirme işlemleri, noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile gerçekleştirilecek.

2018 yılı ilk defa ve yeniden atama kurası başvuruları 6 Nisan’da başlayıp, 16 Nisan 2018 tarihi saat 18:00’e kadar devam edecek. Atama kurasına başvurular Sağlık Bakanlığı Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak. Başvurunun yapılmasının ardından başvuru formu imzalanarak Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne elden ya da posta yoluyla teslim edilebilecek.

Bakanlık ve bağlı kuruluşları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri başvuru yapabilecekler. Sağlık Bakanlığı 2018 sağlık personeli alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler