1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 2018 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Ataması Münhal Kadrolar Açıklandı
Sağlık Bakanlığı 2018 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Ataması Münhal Kadrolar Açıklandı

Sağlık Bakanlığı 2018 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Ataması Münhal Kadrolar Açıklandı

Sağlık Bakanlığı YGHM’nin duyurduğu 2018 yılı 2. Dönem Tabip, Diş Hekimi ve Eczacı Alımı ilanı yayımlanmasının ardından boş kadrolar da açıklandı. Tabip, diş hekimi ve eczacı alımı başvuru kılavuzu ve kadrolar için tıklayınız.

A+A-

Sağlık Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) tarafından yayımlanan 2018 yılı 2. Dönem Tabip, Diş Hekimi ve Eczacı alımı duyurusunun ardından münhal kadrolar da açıklandı.

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik kapsamında Sağlık Bakanlığına uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama veya yerleştirme yapılacak.

Bu kura eczacı unvanlı adaylar için 1. yerleştirme ve 2. yerleştirme olarak iki ayrı yerleştirme şeklinde yapılacak olup, diğer unvan ve branşlar için sadece 2. yerleştirme işlemi uygulanacaktır.

Birinci yerleştirmede Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine sahip eczacı unvanlı personel alımı yapılacaktır.

İkinci yerleştirmede Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları için eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanında personel alımı yapılacaktır. Münhal kadrolar için TIKLAYINIZ. İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler