1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 2018 Yılı Ocak Dönemi İller Arası Personel Yer Değiştirme Atama Tayin Kurası Ne Zaman Açılacak
Sağlık Bakanlığı 2018 Yılı Ocak Dönemi İller Arası Personel Yer Değiştirme Atama Tayin Kurası Ne Zaman Açılacak

Sağlık Bakanlığı 2018 Yılı Ocak Dönemi İller Arası Personel Yer Değiştirme Atama Tayin Kurası Ne Zaman Açılacak

Sağlık bakanlığı tayin dönemleri 2018, Sağlık bakanlığı kurum içi atama, Sağlık bakanlığı kurum içi atama kurası, Sağlık bakanlığı kurum içi atama dönemleri, Sağlık bakanlığı personeli kurum içi atama 2018 duyuru ilan metni ne zaman yayınlanacak?

A+A-

Sağlık Bakanlığı Kurum içi yer değiştirme kurası Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kere yapılır. 2018 yılı ocak dönemi Sağlık Bakanlığı Kurum içi yer değiştirme kurası atama tayin duyuru ilan metni önceki yıllarda olduğu gibi yine Aralık ayında yayınlanması gerekmekteydi. Ancak Aralık ayı bitmek üzere ama Sağlık Bakanlığı henüz duyuru yayınlamadı.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 16’ncı maddesine göre, İller arası atama dönemleri Ocak ayı ile Temmuz ayıdır. Bakanlık ve bağlı kuruluşları açık olan ve doldurulmasına ihtiyaç duyulan kadroları ilan eder. Bu kadrolara atanmak isteyen personel, tercih yaparak müracaatta bulunur. Bakanlık ile bağlı kuruluşları tercih sırasına bakmaksızın hizmet puanına göre atamaları tamamlar. Hizmet puanlarının eşit olması hâlinde tercih sıralamasına bakılır. Tercih sıralamasının aynı olması durumunda ise meslekî kıdemi fazla olan personel öncelikli olarak atanır.

Her yıl Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar iller arası ihtiyaç duyulan personelin tayin olabilmesini sağlık amacıyla Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine uygun ilana çıkmaktaydı. Ve her kuruluş merkez ve taşra teşkilatı sağlık personeli sadece bağlı bulunduğu kuruluş içerisinde (yani Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu personeli sadece hastanelere, Türkiye Halk Sağlık Kurumu personeli Halk Sağlığı Müdürlüklerine) tayin isteyebilmekteydi.

Ancak 25 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanan 694 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları tek çatı altında sadece Sağlık Bakanlığı olarak birleşti. Bu birleşme sonrası ilk defa sağlık personeli atama tayin dönemi önümüzdeki günlerde 2018 Ocak ayında yapılacak. Ama tayin talepleri İl Sağlık Müdürlükleri olarak mı yani müdürlük emrine mi yoksa hastaneler olarak mı yapılacağı merak konusu olarak görünmektedir.

Sağlık Bakanlığı 2018 Yılı Ocak Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası ilan duyurusunun 31 Aralık 2017 tarihine kadar yayınlanacağını, başvuruların Ocak ayının ilk yarısında alınacağını ve tayinlerin nokta tayini olacağını düşünmekteyiz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum