1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 2018/1 Sözleşmeli Personel Eş Durumu Nakil Başvuruları Başladı
Sağlık Bakanlığı 2018/1 Sözleşmeli Personel Eş Durumu Nakil Başvuruları Başladı

Sağlık Bakanlığı 2018/1 Sözleşmeli Personel Eş Durumu Nakil Başvuruları Başladı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2018 yılı 1. dönem 4/B sözleşmeli personelin eş durumu nedeniyle yer değişikliği kurası başvuruları 8 Şubat itibarıyla başladı. Eş durumu tayini boş pozisyonlar ilan edildi.

A+A-

Sağlık Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2018 YILI 1. Dönem Sağlık Bakanlığı 4/B sözleşmeli personelin eş durumu nedeniyle yer değişikliği kurası ilan metni yayımlandı. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı 4/B sözleşmeli personel eş durumu tayinleri için başvurular başladı.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilen 4/B sözleşmeli personelin eş durumu nedeniyle yer değişikliği başvuruları 8 - 14 Şubat 2018 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır.

Boş sözleşmeli personel pozisyonlarının dağılımını gösterir liste yukarıda belirtilen internet adresinde ilan edilmiş olup eş durumu nedeniyle yer değişikliği talebi uygun olanlar, ilan edilen aynı unvanlı boş pozisyon sayısını aşmayacak şekilde talep ettikleri ilin boş pozisyonlarından birine noter tarafından kura ile yerleştirilecektir.

Sözleşmeli personel eş durumu yer değişikliği şartları nelerdir? Pozisyonunun vizeli olduğu ilde fiilen en az bir yıl çalışmış sözleşmeli personelden; a) Kamu personeli olan eşinin, görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunduğunu ildeki münhale yer değişikliği talebinde bulunabilecektir.

Veya Eşinin, Sağlık Bakanlığında stratejik personel, kadrolu, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göre sözleşmeli, 4924 sayılı Kanun'a göre sözleşmeli, 5258 sayılı Kanuna göre sözleşmeli veya 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye ekli (II) sayılı cetvelde belirtilen pozisyonlarda sözleşmeli personel olarak çalıştığını, belgeleyenler, görev yaptıkları pozisyon unvanıyla aynı niteliği taşıyan Bakanlığımızca ilan edilmiş boş pozisyon olması kaydıyla, eşinin görev yaptığı ildeki münhale yer değişikliği talebinde bulunabilecektir.

Sağlık Bakanlığında çalışan eşlerden; her ikisinin de 4/B sözleşmeli personel veya birinin 4/B sözleşmeli personel diğerinin kadrolu personel olması halinde anılan Yönerge'nin 7’nci maddesinin (3), (4) ve (5) inci fıkralarındaki şartları taşıyan sözleşmeli personel, eşinin görev yaptığı ildeki münhale yer değişikliği talebinde bulunabilecektir.

4/B statüsünde çalışmakta iken, anılan Yönerge'nin ek 1 inci maddesi hükümleri kapsamında aile hekimliği uygulamasına geçenler de, yukarıda belirtilen şartları taşımaları kaydıyla eşinin görev yaptığı ildeki münhale yer değişikliği talebinde bulunabilecektir. Bu personelden, eş durumu nedeniyle yer değişikliğine hak kazananlar, aile sağlığı elemanı hizmet sözleşmelerini feshederek, yeni yerlerinde 4/B sözleşmeli personel olarak göreve başlayabilecektir.

Hizmet süresinin hesabında; 14 Mart 2018 tarihi itibariyle fiilen bir yıl çalışma esas alınacak, hizmet sözleşmesinin 8 inci maddesindeki izin süreleri ile hafta sonu ve resmi tatil günleri fiili çalışma sayılacaktır. Personelin aile sağlığı elemanı olarak aile hekimliği uygulamasında geçen hizmet süreleri de bir yıllık hizmet süresinin hesabında dikkate alınacaktır.

Sözleşmeli personel, (Ek-1) formda sayılan belgeleri, ilgili birim amirine de imzalattığı PBS başvuru formuna ekleyerek, 21 Şubat 2018 Çarşamba günü saat 18.00'e kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Biriminde olacak şekilde APS veya özel kargo ile gönderecek ya da elden teslim edecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır.

PBS üzerinden kesinleştirilmeyen, PBS üzerinden kesinleştirildiği halde süresi içinde Bakanlığımıza intikal etmeyen, başvuru sahibinin veya ilgili birim amirinin imzası bulunmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Personelin eş durumu nedeniyle yer değişikliği talepleri anılan mevzuata göre incelenecek, talebi uygun olanların listesi, uygun olmayanların gerekçesiyle birlikte listesi, kura tarihi ve diğer hususlar 02 Mart 2018 Cuma günü Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ait internet adresinde) ilan edilecektir.

Personel, başvurusunun Bakanlığımıza ulaşıp ulaşmadığını PBS üzerinden takip edebilecektir. 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 45/A maddesi kapsamında sözleşmeli olarak çalışanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Sehven kuraya dahil edilen ve kura sonucunda yerleştirilen personelin atamaları yapılmayacak olup yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. İlan metni için TIKLAYINIZ. Gerekli belgeler için TIKLAYINIZ. Boş pozisyonlar için TIKLAYINIZ. Takvim için TIKLAYINIZ.

Eş Durum Belgesi, İller arası görev yeri değişikliği mümkün olmayan bir görevde çalışan kamu personeli için TIKLAYINIZ. Eş Durum Belgesi, Mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde çalışan kamu personeli için TIKLAYINIZ. Eş Durum Belgesi, Eşi Sağlık Bakanlığında çalışanlar için TIKLAYINIZ.

takvim.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler