1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlan Metni Yayınlandı
Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlan Metni Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlan Metni Yayınlandı

Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama kurası ilan metni yayınlandı. Uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadroları için atama ve kura takvimi haberimizin detayında bulunuyor.

A+A-

Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama kurası ilan metni yayınlandı. Sağlık Bakanlığı tarafından uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadroları için, ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme işlemleri ile alakalı ilan metni yayımlandı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK

2019 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası başvuruları; Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden gerçekleştirilecek. Kura yeri ve saati ile alakalı detaylı bilgiler ise Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek.

Kesinleşen başvuru sonrası evraklar Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesine kargo ile gönderilecek veya elden teslim edilecek. Başvuracak adaylar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden açılacak münhal yerleri göz önünde bulundurarak ilan edilen takvim çerçevesinde en fazla on (10) tercih yapabilecekler.

BAŞVURU İPTAL EDİLEBİLİR Mİ?

Kura başvurusunda bulunup başvurusunu iptal ettirmek isteyen adaylar, 30 Temmuz 2019 Salı -05 Ağustos 2019 Pazartesi saat 18.00’ e kadar PBS üzerinden elektronik ortamda kura başvurusunu iptal edebilecekler. Kura başvurusunu iptal ettirenler 2019 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama kurasına yeniden başvuruda bulunamayacaklar.

KİMLER KURAYA BAŞVURAMAZ

1) Devlet hizmeti yükümlüsü olan tabip ve uzman tabiplerin,

2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımayanların,

3) Emekli olan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabiplerinin,

4) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında halen görev yapmakta olanların,

5) 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 40 ıncı maddesinde belirtilen yaş haddini doldurmuş olanların,

6) Sağlık Bakanlığında kura son başvuru tarihi itibariyle halen 4924 sayılı Kanun kapsamında sözleşmeli olarak çalışanların, Başvuruları kabul edilmeyecektir.

ATAMAYA ESAS İSTENEN BELGELER

1) Kura sonrasında Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar kadrolarına yerleşen adayların atama işlemlerinin tamamlanması için aşağıda belirtilen atamaya esas belgeler başvuru dilekçeleri ile birlikte; ilan edilen takvim çerçevesinde yerleştikleri kurumun ekte belirtilen adresinde olacak şekilde kargo ile gönderilecek veya elden teslim edilecektir.

a) Adli sicil durumunu beyan eden imzalı dilekçe.

b) Askerlikle ilişiklerinin olmadığına dair durumunu beyan eden imzalı dilekçe. (Bakaya olanların atamaları yapılmayacaktır)

c) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını beyan eden imzalı dilekçe.

d) Vesikalık fotoğraf, (son altı ay içerisinde çekilmiş 6 adet)

e) Mal bildirim formu.

f) Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta iken görevlerinden ayrılmış olanların, en son çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı hizmet cetveli.

g) Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli çalışanlar ve özel sağlık tesislerinde çalışanlar kurumlarıyla ilişiklerinin kesildiğine dair belge.

Kura sonrasında Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar kadrolarına yerleşen adaylar hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak olup güvenlik soruşturmaları ve/veya arşiv araştırmaları sonuçlandıktan sonra atamaları yapılacaktır. Güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlananların ataması yapılmayacak, yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

SAĞLIK BAKANLIĞI 2019 YILI 2. DÖNEM İLK DEFA VE YENİDEN ATAMA TAKVİMİ

Başvurular 18 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak, 24 Temmuz 2019 tarihinde sona erecek. Evrakların 29 Temmuz 2019 tarihine kadar teslim edilmesi gerekiyor.8 Ağustos 2019 tarihinde kura yeri ve saati Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilecek. 9 Eylül 2019 tarihinde atama esas olan belgelerin son teslim tarihi olacak.

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler