Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Sonucu Yerleşenler Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama kurası sonucu yerleşenler için ilk liste açıklandı. Uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadroları için atama ve kura sonucu yerleşenlerin listesi tıkla.

56569
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Sonucu Yerleşenler Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü YHGM tarafından 2019 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası Sonucu Yerleşenlerden Ataması Yapılanlar Hakkında Duyuru 27 Eylül 2019 itibarıyla yayımlandı. Atama sonucu yerleşenlerin listesine aşağıdaki bağlantıdan direkt erişim sağlayabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda 2019 Yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası sonucu, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına yerleşenlerden, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlananların atamaları yapılmıştır denildi.

Ataması yapılanların isim listesi ekli dosyaya eklenmiş olup, ilgililerin göreve başlama işlemleri için yerleştiği birime şahsen başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

ATAMAYA ESAS İSTENEN BELGELER

Kura sonrasında Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar kadrolarına yerleşen adayların atama işlemlerinin tamamlanması için aşağıda belirtilen atamaya esas belgeler başvuru dilekçeleri ile birlikte; ilan edilen takvim çerçevesinde yerleştikleri kurumun ekte belirtilen adresinde olacak şekilde kargo ile gönderilecek veya elden teslim edilecektir.

Adli sicil durumunu beyan eden imzalı dilekçe,

Askerlikle ilişiklerinin olmadığına dair durumunu beyan eden imzalı dilekçe, (Bakaya olanların atamaları yapılmayacaktır)

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını beyan eden imzalı dilekçe,

Vesikalık fotoğraf, (son altı ay içerisinde çekilmiş 6 adet)

Mal bildirim formu,

Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta iken görevlerinden ayrılmış olanların, en son çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı hizmet cetveli,

Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli çalışanlar ve özel sağlık tesislerinde çalışanlar kurumlarıyla ilişiklerinin kesildiğine dair belge istenmektedir.

GÜVENLİK SORUŞTURMASI VE/VEYA ARŞİV ARAŞTIRMASI YAPILMIŞ OLMAK HÜKMÜ

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) 8. alt bendi “Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.” hükmü gereğince, Kura sonrasında Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar kadrolarına yerleşen adaylar hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak olup güvenlik soruşturmaları ve/veya arşiv araştırmaları sonuçlandıktan sonra atamaları yapılacaktır. Güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlananların ataması yapılmayacak, yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

Liste için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!