1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı 25 Bin Personel Alımları Bekleniyor
Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı 25 Bin Personel Alımları Bekleniyor

Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı 25 Bin Personel Alımları Bekleniyor

Sağlık Bakanlığı 2019 yılı lise, önlisans ve lisans mezunu 25 bin personel alımı için adaylar aylardır bekliyor. 2018 yılı KPSS 2018/4 - 2018/5 27 bin personel alımının büyük kısmı tamamlandı. Halen zimmet alamayanlar mı bekleniyor? Bakanlık neden suskun?

A+A-

Sağlık Bakanlığında atama bekleyen 100 binlerce lise, önlisans ve lisans mezunu birçok branştan sağlık personeli adayı aylardır Bakanlığın atama yapmamasından ve suskunluğundan şikayetçi. Sürekli olarak yakında atamalar yapılacak ve benzeri demeçleri değil somut olarak ilanları bekliyorlar. 2019 yılı sağlık personel alımları kapsamında 25 bin personel alımı yapılacağı belirtilmişti

 Fakat ne ilanlardan haber var ne de sürece dair bir gelişme. My Memur olarak konuyu gündemde tutmak ve atama bekleyen 100 binlerce sağlık personeli adayının sesini duyurmak adına haberlerimizi yapmaktayız.

2018 YILI ATAMALARI TAMAMLANDI MI?

2018 yılı KPSS 2019/4 ve KPSS 2018/5 ile toplamda 28 bin sağlık personeli alımı gerçekleştirildi. Fakat birçok kez atama duyuruları yapılmasına rağmen, kaç sağlık personelinin zimmet beklediğine dair bir açıklama yapılmadı. Her atamada kaç kişinin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının tamamlanarak göreve başladığı açıklansa, hem süreç daha şeffaf hem de adayların beklentileri karşılanabilir.

KPSS 2018/4 ve KPSS 2018/5 ATAMALARI MI BEKLENİYOR?

Sağlık Bakanlığının her defasında acil personel ihtiyacı olduğu belirtilmesine rağmen ve atama sürecinin bu kadar çok sürmesine rağmen neden yeni ilanlara bir türlü çıkılamıyor? Güvenlik soruşturması süreci yeni ilanlar ile ilgili bulunmamasına ve KPSS puan üstünlüğüne göre ÖSYM’de başvuruların online alınmasına rağmen süreç başlatılamıyor?

Atama bekleyen 100 binlerce sağlık personeli adayı ve açık bulunan kontenjanların doldurulması adına uzayan güvenlik soruşturması sürecinin bir an önce tamamlanması ve süreçle ilgili olarak merak içerisinde olan adayların bilgilendirilmesini bekliyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler