1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 2020 Yılı İlk Defa ve Açıktan Atama Kura İlanı Yayımlandı! 2020 Sağlık Personeli
Sağlık Bakanlığı 2020 Yılı İlk Defa ve Açıktan Atama Kura İlanı Yayımlandı! 2020 Sağlık Personeli

Sağlık Bakanlığı 2020 Yılı İlk Defa ve Açıktan Atama Kura İlanı Yayımlandı! 2020 Sağlık Personeli

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü YHGM tarafından 2020 yılı ilk defa ve açıktan atama kura duyurusu ve başvuru tarihleri yayımlandı. Sağlık Bakanlığı atama duyurusuna dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü “YHGM” tarafından 2020 yılı “İlk Defa ve Açıktan Atama Kurası” ilan metni yayımlandı. Sağlık Bakanlığı personellerini yakından ilgilendiren 2020 yılı açıktan atama kura ilanı ile ilk defa atama kurasına dair detayları araştıran adaylar için gerekli detayları “My Memur” olarak sizler için hazırladık.

2020 YILI İLK DEFA VE YENİDEN ATAMA KURASI

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI 2020 YILI İLK DEFA VE YENİDEN ATAMA KURASI GENEL ESASLAR

- Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır.

- Kura yeri ve saati (https://yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecektir.

- Adaylar tarafından kesinleştirilen başvurular imzalanarak ilan edilen takvim çerçevesinde T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya/ANKARA adresinde olacak şekilde kargo ile gönderilecek veya elden teslim edilecektir.

- 2527 sayılı Kanun kapsamında bulunan Türk Soylu Yabancıların resmi kurumlardan alınan Türk soylu olduklarına dair belgeyi kura başvuru formu ile birlikte göndermeleri gerekmektedir.

- Elden yapılacak teslimler, bizzat başvuru sahibi tarafından veya noterce vekâlet verilen kişiler tarafından yapılacaktır. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır.

- Gönderilen belgelerin takvimde belirtilen süre içerisinde Sağlık Bakanlığına ulaşmaması halinde sorumluluk başvuru sahibine aittir.

- Başvuracak adaylar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden açılacak münhal yerleri göz önünde bulundurarak ilan edilen takvim çerçevesinde en fazla on (10) tercih yapabileceklerdir. Genel kura ile yerleşmek istediğini belirten adaylar, tercihlerine yerleşememesi halinde boş kalan münhallere genel kura ile yerleştirilecektir.

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA KURA BAŞVURU TARİHLERİ

- Kura başvurusunda bulunup başvurusunu iptal ettirmek isteyenler, 02 Mart 2020 Pazartesi – 09 Mart 2020 Pazartesi saat 18:00’ e kadar PBS üzerinden elektronik ortamda kura başvurusunu iptal edebilirler.

- Kura başvurusunu iptal ettirenler bu kuraya yeniden başvuruda bulunamazlar.

- Devlet memurluğundan çekilen ve çekilmiş sayılanların yeniden atanmalarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 97 inci maddesindeki süreler dikkate alınır. Ancak, bu durumda olanlardan, kura son başvuru tarihi itibari ile engel hallerinin bitimine bir ay kalmış olanların başvuruları kabul edilecektir.

- Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları kadrolarına yerleşen adayların atama tebligatında, adayın başvuruda belirttiği adres esas alınacaktır.

- Kura sonucu herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşenler, kura sonuçlarının ilanından itibaren bir yıl süreyle tekrar kuraya başvuramayacaklardır.

- İlan metninde belirtilen şartlara uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvuruları sehven kabul edilip kura ile yerleştirilmiş olanların atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

MÜNHAL KADROLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler