Sağlık Bakanlığı 22 bin personel ataması yapabilecek

Sağlık Bakanlığı 22 bin sözleşmeli personel alabilecek. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen kanun tasarısında Sağlık Bakanlığına 22.000 personel atama izni veriliyor.

23370
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memur olmayı bekleyen sağlık personeline 22 bin atama müjdesi geldi.  Türkiye varlık fonu kurulması ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısına, Sağlık Bakanlığına 22 bin personel ataması yapılmasına dair madde konuldu. Bu maddeye göre kanun tasarısı yasalaştıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından 22.000 personel alımı yapabilecek. FETÖ ile ilişkisi bulunan sağlık kuruluşlarına el konulmasının ardından buralardaki sağlık personeli açığı da göz önüne alındığında sağlık personeli atamalarının kısa süre içerisinde yapılacağı tahmin ediliyor.

2 Ağustos 2016 tarihinde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderilen Türkiye varlık fonu kurulması ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısı görüşülmeye başladı. Kanun tasarısının 47. maddesinde, 4924 sayılı kanun hükümlerine göre çalışan sözleşmeli personelden kadroya geçenler sebebiyle iptal edilmiş sayılan 10.827 sözleşmeli kadronun yeniden kullanılmasına ve bu suretle personel temininde güçlük çekilen yerlere toplam 22.000’e kadar sözleşmeli personel istihdamına imkan sağlanıyor.

Türkiye varlık fonu kurulması ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısının önümüzdeki günlerde yasalaşmasının ardından, Sağlık Bakanlığının personel alım ilanı yayınlaması bekleniyor. Kanun tasarısının tam metni için tıklayınız.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 5 sene önce

  İnşallah ağustosa yetişir.

 2. 5 sene önce

  Kesinlikle katılıyorum ve maaslarimiz haklarimiz onlar ne olcak 21inde kapatıldı ne maaş alabildik ne tazminat nerde emegimizin karsiligi.

 3. 5 sene önce

  Acilen yüklü miktarda Sağlık ataması hemen yapılması gerekli. Mapushanelere bile memur ataması izni veriliyor kim ister kalp krizi geçiren annesine bölge dışından 20 dakika gelen Ambulansı. Elinizi vicdanınıza koyun kendinizin ve kendimizin başta olmak üzere ailemizin sağlığı için Acil sözleşmeli alım yapılmalı.

 4. 5 sene önce

  Sayin bakanim torpili olmayan ise giremiyor tek hayalim ambulas soforu olmakti ama torpil yok seve deve hizmet verecegim bir meslek 3cocuk babasimyim yardiminiz dokunursa sevinirim saygilarimla allah sizinle beraber olsun gazi antep nizip 5394707597

 5. 5 sene önce

  Sayın bakanım tıbbi sekreter alımı daha fazla kadro istiyorum 12 senedir bekliyorum banada yardımcı olun bu bölüm yok bizide atayın lütfen

 6. 5 sene önce

  Bende her dönem 85 üstü puan alıp atanamiyorum. Lütfen artık bu konuda yardım istiyorum. Bölüm diş protez teknisyenliği. Tüm mezunlar olarak mağduruz.!!!

 7. her yıl binlerce ATT acil tıp teknisyeni mezun oluyor biz bu çocukları ekmeğimizden keserek yani yeri gelip aç kalarak okutuyoruz ne olacak bu vatanın bu evlatları hiç att ataması yok o zaman sağlık liseleri neden var

 8. allah rızası için birazda acil tıp teknisyeni alımı olsun çok zor geçiniyoruz neden okuttuk evlatlarımızı bakanım bizide duyun.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!