1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sağlık Bakanlığı 29 Bin 689 Personel Alımı Yapacak! İki İlan İçin de Tarih Belli Oldu
Sağlık Bakanlığı 29 Bin 689 Personel Alımı Yapacak! İki İlan İçin de Tarih Belli Oldu

Sağlık Bakanlığı 29 Bin 689 Personel Alımı Yapacak! İki İlan İçin de Tarih Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 12 bin sağlık personeli alımının 1 ay içerisinde başlatılacağını açıklamıştı. Bakan Koca 12 bin sağlık personeli alımı ile toplam 29 bin 689 personel alımlarının hangi aylarda olacağını açıkladı!

A+A-

Sağlık Bakanlığı 2 seferde toplam 29 bin 689 personel alımı gerçekleştirecek. Birinci alım için daha önce de Bakan Fahrettin Koca tarafından ilan süreci açıklaması yapılmıştı. 12 bin sağlık personeli alımı için Ağustos ayında ilana çıkılacak. Öte yandan 17 bin 689 personel alımı için de ilan tarihi açıklandı.

Sağlık Bakanlığının 2019 yılı personel alımları kapsamında 2'nci ilanı için de 17 bin 689 kadroya sağlık personeli alımı Eylül veya Ekim ayında olacak açıklaması geldi. Bilindiği üzere 12 bin sağlık personeli alımı için kontenjanlar açıklanmıştı ve hangi branştan ne kadar personel alımı yapılacağı belli olmuştu. 2'nci alım için henüz kontenjanlar açıklanmadı.

KPSS PUAN ÜSTÜNLÜĞÜNE GÖRE PERSONEL ALIMI DEVAM EDECEK

Bakan Fahrettin Koca, sağlık personeli alımlarının KPSS ile olacağını belirtti. Bilindiği üzere mevzuat değişikliği ile KPSS'nin yanında mülakat da getirilmişti. Her ne kadar mevzuatta olsa da KPSS ile alım devam edecek. Fakat mevzuatta yapılan değişikliğin de geri çekilmesi ve değiştirilmesi önümüzdeki diğer alımlar için önemlidir. Umarız Sağlık Bakanlığı yetkilileri sağlık personellerinin taleplerini ve tepkilerini göz ardı etmez ve bu mevzuat değişikliği eski haline getirilir.

Bakan Koca'nın KPSS ile ilgili açıklaması şu şekildedir: Özellikle altını çizerek söylemek istiyorum, 12 bin personelin alımı da bugüne kadar olduğu şekliyle KPSS ile olacak. İkinci etabı ise, yani 29 bin 689 sağlık personeli alımını tamamlayacak olan 17 bin 689 personeli de muhtemelen Eylül-Ekim'de ÖSYM'nin takvimine göre planlamış olacağız.

Personelin KPSS ile alımı konusundaki yöntem daha bir hakkaniyetli ve bu anlamda başarıyı endeksleyen bir yaklaşım tarzı olduğu için bunu devam ettirmek, en azından hakkaniyetli olma noktasında bu yöntemin daha doğru olduğunu düşünüyoruz.

12 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI NASIL OLACAK?

6 bin 835 Hemşire alımı,

2 bin 592 Sağlık Teknikeri alım,

1.000 Ebe alımı,

408 Sağlık Teknisyeni alımı,

400 Fizyoterapist alımı,

190 Sosyal Çalışmacı alımı,

170 Psikolog alımı,

160 Diyetisyen alımı,

82 Odyolog alımı,

40 Perfüzyonist alımı,

32 Çocuk Gelişimcisi alımı,

30 Biyolog alımı,

22 Sağlık Fizikçisi alımı,

21 İş ve Uğraş Terapisti alımı,

18 Dil ve Konuşma Terapisti alımı olmak üzere 12 bin yeni sağlık personeli alımı yapılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler