1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 3 Yılın Altında Personel Çalıştıramayacak
Sağlık Bakanlığı 3 Yılın Altında Personel Çalıştıramayacak

Sağlık Bakanlığı 3 Yılın Altında Personel Çalıştıramayacak

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Birliği ve Bağlı Sağlık Tesislerinde Süreklilik arz eden personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımlarında yüklenme süresinin üç yıl olmasına ilişkin Genel Yazı gönderdi.

A+A-

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu 88 Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine gönderdiği yazıda Kamu İhale Kanununun 62 nci maddesinin birinci fıkrasının (e) bendi kapsamında olan işlerden sürekli nitelikte olanlara ilişkin hizmet alımlarında, yüklenme süresi üç yıl olarak düzenlenmesini istedi.

5018 sayılı Kanuna eklenen anılan fıkra uyarınca süreklilik arz eden personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımlarının yüklenme (sözleşme) süresi başka bir ifadeyle hizmet alımının süresi bundan sonra 3 yıl olarak belirlenerek ihaleye çıkılacaktır. Bu hüküm 11.09.2014 tarihinden sonra ilana çıkılacak olan ihaleler için geçerlidir.

Personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımlarına 3 yılı aşan ihaleler yapılmayacaktır.

Daha önce 3 yıl veya altında sözleşme süresi belirlenmesi idarelerin takdirine bırakılan süreklilik arz eden personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımlarında yüklenme süresi, eklenen fıkra ile birlikte 3 yıl olarak belirlenmiştir. Anılan hizmet alımlarının 3 yılın altında yapılması hususu ise üst yöneticinin onayına tabi tutulmuştur.

YAZININ ASLI İÇİN TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.