Sağlık Bakanlığı 4/B personel eş durumu tayin başvurusu ve kura takvimi açıklandı

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu 2017 yılı 1. dönem 4/B sözleşmeli personel için tayin başvuru takvimi açıklandı. Tüm boş kontenjanlar ve başvuru için gerekli belgeler için tıklayınız.

27827
Daha Fazla Göster

Sağlık Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından bugün yapılan duyuruda Bakanlık ve bağlı kuruluşlar için 2017 yılı 1. dönem eş durumu tayini için kura takvimi belirlendi. Kuraya katılacak 4/B sözleşmeli personeller için Bakanlık ile bağlı kurum ve kuruluşlarına ait boş kontenjanlar da belli oldu. Aşağıdaki bağlantılarda ilgili tüm detayları bulabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu (THSK) ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) sözleşmeli 4/B personel için eş durumu kurum içi nakil başvuruları 6 Şubat ile 10 Şubat 2017 tarihleri arasında başvurular alınmaya başlayacak. Personeller başvurularını Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün YHGM internet sitesinde yer alan Personel Bilgi Sistemi PBS üzerinden yapabilecekler.

Başvuru şartları nelerdir? 4/B sözleşmeli sağlık personeller vizeli olduğu ilde en az bir yıl fiili çalışmış olan personelin eş durumuna başvuru yapabileceği durumlar aşağıdaki bağlantıda yer almaktadır. Her iki eş de Bakanlık veya bağlı kuruluşlarında sözleşmeli ise veya biri sözleşmeli diğeri kadrolu ise duyuruda belirtilen yönergenin ilgili maddeleri gereği şartları taşıyorsa kadrolu çalışan eşin yanına tayin isteyebilecek.

Sağlık Bakanlığı birimlerine bağlı personeller Sağlık Bakanlığının ilgili birimlerine; THSK’na başlı çalışanlar yine THSK’ya ve TKHK’na bağlı çalışanlar da yine sadece TKHK’na başvuru yapabilecekler. Kurumlar arası geçiş şeklinde boş kadrolara başvuru yapılamayacak.

4/B’li olarak çalışmakta iken belirtilen yönerge gereği aile hekimliği uygulamasına geçenler eşinin yaptığı ile nakil talebinde bulunabilecekler.

Hizmet süresi nasıl hesaplanacak? 4/B sözleşmeli personellerin hizmet süreleri 14 Mart 2017 tarihi olarak belirtildi. Personellerin izin süreleri, hafta sonu ve resmi tatil günleri fiili çalışma olarak sayılacak. Aile sağlığı elemanı olarak çalışan personellerin hizmet süreleri de bir yıllık süre hesabına katılabilecek. Sağlık Bakanlığı boş kadrolar için TIKLAYINIZ. THSK boş kadrolar için TIKLAYINIZ. TKHK boş kadrolar için TIKLAYINIZ. İstenen Belgeler için TIKLAYINIZ. Diğer tüm belgeler ve duyuru için TIKLAYINIZ. Başvuru takvimi için TIKLAYINIZ.

asd-007.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanlığı 4/B personel eş durumu tayin başvurusu ve kura takvimi açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!