1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 5298 İşçi Personel Alımı Göreve Başlama Duyurusu
Sağlık Bakanlığı 5298 İşçi Personel Alımı Göreve Başlama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı 5298 İşçi Personel Alımı Göreve Başlama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı tarafından 5 bin 298 daimi işçi alımı göreve başlama duyurusu yayımlandı. Sağlık Bakanlığı 5298 işçi alımı kapsamında başvuru tarihleri ve adaylardan istenen belgeler açıklandı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından 5 bin 298 daimi işçi alımı göreve başlama duyurusu yayımlandı. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerine 5298 sürekli işçi alımı kapsamında çekilen kura sonuçlarına göre yerleşmeye hak kazanan adayların başvuru tarihleri ve istenen belgeler açıklandı.

4857 sayılı Kanun kapsamında sürekli işçi statüsünde yerleşen adayların 2 Kasım ile 13 Kasım 2018 tarihleri arasında istenen belgelerle birlikte şahsen başvuru yapmaları gerekiyor. Posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Adaylar başvurularını İl Sağlık Müdürlüklerine yapacaklar. Merkez teşkilatına yerleşmeye hak kazananların ise başvuru evrakını Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Atama Dairesi Başkanlığına yapmaları gerekiyor.

Askerde olmaları sebebiyle göreve başlatılamayacak durumda olanlar, başvuru evrakını birinci derece yakınları aracılığı ile İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edebilecekler. Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evrakını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapabilecekler.

Ataması yapılan adayların tebligat işlemleri için Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemindeki (ADNKS) adresler esas kabul edilecek. Kura neticesinde asil olarak yerleştirmeleri yapılan hak sahiplerinden yukarıda belirtilen süre içinde mazeretsiz olarak başvuru yapmayanların ataması yapılmayacak. Sağlık Bakanlığı tarafından 5 bin 298 daimi işçi alımı göreve başlama duyurusu ve istenen belgeler için TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler