1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 Personel İşçi Alımı Başvuru Son Günü
Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 Personel İşçi Alımı Başvuru Son Günü

Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 Personel İşçi Alımı Başvuru Son Günü

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere sürekli işçi alımları kapsamında 6 bin 409 kadroya "Sağlık İşçisi Alımı" yapılacak. Sağlık işçisi alımı başvuru şartları ve detaylarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında İŞKUR üzerinden 6 bin 409 sürekli işçi “SAĞLIK İŞÇİSİ ALIMI” yapılacaktır. Başvurular 4 Ocak 2019 itibarıyla sona eriyor.

Sağlık Bakanlığı 6 bin 409 sürekli işçi kadroları ve başvuru şartları İŞKUR internet sitesi üzerinden yayımlanmasının ardından başvurular 4 Ocak 2019 itibarıyla sona eriyor. Sağlık işçisi alımları için başvurular İŞKUR il müdürlüklerinden veya İŞKUR internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

6 bin 409 sağlık işçisi personel alımı için her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyeri (çalıştırılacağı il) ve bir meslek koluna başvuru yapacaktır.

Sağlık Bakanlığı Sağlık İşçisi alımı başvuru genel şartları: 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak gerekmektedir.

Sağlık işçisi alımı YAŞ ve ASKERLİK şartı! 18 yaşını tamamlamış olmak, 36 yaşından gün almamış olmak, Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak) gerekiyor.

Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden veya programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika veya belgelere sahip olmak gerekmektedir.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak gerekiyor.

Sağlık İşçisi alımı KPSS şartı! Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde; Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı ilan tam metni için TIKLAYINIZ.

Sağlık işçisi alımı il kontenjanları için TIKLAYINIZ.

İŞKUR başvuru sayfası için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler