1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 84. DHY Mazeret Değerlendirme Sonucu Tercih Duyurusu
Sağlık Bakanlığı 84. DHY Mazeret Değerlendirme Sonucu Tercih Duyurusu

Sağlık Bakanlığı 84. DHY Mazeret Değerlendirme Sonucu Tercih Duyurusu

Sağlık Bakanlığı 84. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Mazeret (Eş ve Sağlık) Kurası değerlendirme sonuçları açıklandı. Sağlık Bakanlığı eş ve sağlık durumu tayini tercih işlemleri için tıklayınız.

A+A-

Sağlık Bakanlığı 84. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü eş ve sağlık mazereti başvurularının değerlendirme sonuçları ile münhal kadrolar yayımlanmıştır. Tercih Başvuruları 21 Aralık 2018 tarihi saat 18.00'e kadar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılabileceği açıklandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından 84. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurası kapsamında başvurular 23 Kasım 2018 tarihi mesai bitimine kadar alınmıştı.

Tıp fakültelerinden mezun olan doktorlardan tıp diploması ile uzmanlık eğitimini tamamlayan uzman tabiplerden uzmanlık belgesi düzenlenmesi için gerekli evrakları 23 Kasım 2018 tarihi mesai bitimine kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ulaşıp tescil işlemleri yapılmış olanlar 84. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurasına katılabildi.

Sağlık Bakanlığının 84. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanıp görevine hiç başlamayanlar ile hizmet süresi bitmeden görevinden istifa eden veya müstafi olarak ayrılan tabip ya da uzman tabiplerden 84. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasına girmek isteyenlerle ilgili de hüküm bulunmaktaydı.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu DMK’nın 63. ve 97. maddelerinde açıklanan engel halleri bulunmayanlar en geç 23 Kasım 2018 tarihi saat 18.00’e kadar kuraya girmek istediğini belirtir bir dilekçe ile başvuru yapabilecekleri belirtilmiş ve bu kapsamda başvurular değerlendirilerek tercih duyurusu yayımlandı.

Mazeret Başvurularının Değerlendirme Sonuçları şu şekildedir:

Eş Mazereti Değerlendirme Sonuçları için TIKLAYINIZ

Sağlık Mazereti Değerlendirme Sonuçları için TIKLAYINIZ.

Münhal Kadrolar için TIKLAYINIZ.

PBS başvuru için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler