Sağlık Bakanlığı 86. Dönem DHY Sonuçları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 86. dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kapsamında kura sonuçları açıklandı. 86. dönem DHY sonuçları için tıklayınız.

featured

Sağlık Bakanlığı 86. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY) kurası sonuçlandırıldı.  Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından daha önce değerlendirme sonuçları internet sitesinde isimler ilan edilmişti. İsmi ilan edilenler için takvim çerçevesinde noter huzurunda bilgisayar ortamında kura ile yerleştirme işlemleri de bugün tamamlandı. Aşağıdaki bağlantıdan 86. Dönem DHY sonuçlarına direk ulaşabilirsiniz.

GÖREVE BAŞLARKEN TESLİM EDİLMESİ GEREKEN ATAMAYA ESAS BELGELER

Mal Bildirim Formu, Vesikalık Fotoğraf (6 adet, son altı ay içerisinde çekilmiş), Askerlik Durum Belgesi, Adli Sicil Belgesi veya Adli Sicil Beyan Dilekçesi, Sağlık Raporu (657 sayılı Kanunun 48 inci maddesi hükmü gereği hekimlik yapabileceğine dair tek hekimden alınan Sağlık Raporu) istenmektedir.

Uzmanlık eğitimlerini Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastanelerinde veya Bakanlık adına üniversite hastanelerinde tamamlayıp bu kura sonucunda Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleşenler atamaya esas belge vermeyeceklerdir.

Kura sonucunda Bakanlığımız dışında diğer kurumlara yerleşen tabip ve uzman tabiplerin “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması” ve atamaya esas diğer işlemler için yerleştikleri kurumla irtibata geçmeleri gerekmektedir.

6756 Sayılı kanunun 107. Maddesi gereği Türk Silahlı Kuvvetlerinden tüm mali ve sosyal haklarıyla Sağlık Bakanlığına devredilen personelin, Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi hariç diğer kurum ve kuruluşlara yerleşmeleri durumunda mali ve sosyal açıdan hak kaybına uğrayacakları hususu ilgililere duyurulur.

86. Dönem Devlet hizmeti Yükümlülüğü Kurasında Milli Savunma Bakanlığı için açılan münhal kadrolara yerleşenlerden çeşitli sebeplerle yerleştikleri kurum tarafından ataması yapılmayanların mağdur edilmemeleri ve sağlık hizmeti sunumunda aksamalara sebep olmaması için ilgili münhalin devamında / karşılığında açılmış olan Sağlık Bakanlığı münhallerine yerleşmiş sayılacaklardır.

Sağlık Bakanlığı tarafından atamaya esas gerekli işlemler tesis edildikten sonra tekrar kuraya alınmadan atamaları bu münhallere yapılacaktır.

Sonuçlar ve duyuru metni tamamı için tıklayınız:

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanlığı 86. Dönem DHY Sonuçları Açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!