1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı 89. Dönem DHY Başvuruları Başladı
Sağlık Bakanlığı 89. Dönem DHY Başvuruları Başladı

Sağlık Bakanlığı 89. Dönem DHY Başvuruları Başladı

T.C. Sağlık Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü YHGM tarafından 89. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası İlanı yayımlandı. Detaylar My Memur haberde.

A+A-

T.C. Sağlık Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü YHGM tarafından 13 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kura başvuruları başlatıldı. 89. Dönem DHY kura başvuru detaylarını My Memur olarak hazırladık:

Tıp fakültelerinden mezun olan doktorlardan tıp diploması ile uzmanlık eğitimini tamamlayan uzman tabiplerden uzmanlık belgesi düzenlenmesi için gerekli evrakları 24 Eylül 2019 tarihi mesai bitimine kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ulaşıp tescil işlemleri yapılmış olanlar 89. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurasına alınacaklardır.

Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanıp görevine hiç başlamayanlar ile hizmet süresi bitmeden görevinden istifa eden veya müstafi olarak ayrılan tabip ya da uzman tabiplerden 89. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasına girmek isteyenler; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 63. ve 97. maddelerinde açıklanan engel halleri bulunmayanlar en geç 24 Eylül 2019 tarihi saat 18:00’e kadar kuraya girmek istediğini belirtir bir dilekçe ile başvurabilirler.

Not: Dilekçeler elden ya da kargo ile 24 Eylül 2019 tarihi saat 18:00’e kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9  06800 Çankaya /ANKARA  adresinde olacak şekilde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne hitaben gönderilmelidir.

88. DÖNEM KADROLARI NE KADARDI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 88. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlüsü (88.Dönem DHY) kurası ile 8 bin 876 tabip, 633 uzman tabip ve 67 yan dal uzman tabibi olmak üzere toplam 9 bin 576 boş kadro için duyuruların yayınladığını açıklamıştı. 89. Dönem için detaylar geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler