1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Aile Hekimliği Sistemini Sil Baştan Değiştiriyor
Sağlık Bakanlığı Aile Hekimliği Sistemini Sil Baştan Değiştiriyor

Sağlık Bakanlığı Aile Hekimliği Sistemini Sil Baştan Değiştiriyor

Sağlık Bakanlığı Aile sağlığı merkezlerinde ve aile hekimliği sisteminde radikal değişikliğe gidiyor.

A+A-

2014 Kasım ayında yayınlanan Aile Hekimleri ve aile sağlığı elemanlarına akşam 20:00'ye kadar ve Cumartesi günleri de nöbet sistemi getirilmesi ile ASM'ler de görev yapan personele ciddi anlamda yük biniyor.Ayrıca Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yaptığı bir konuşmada ilerleyen günlerde Pazar günlerininde ASM'lerin açık olacağı yönünde sinyaller verdi.

Bakanlık'ın üzerinde çalıştığı yeni aile hekimliği sistemle,ASM'lerde aile hekimliğine başvuran hasta,hastaneye sevk luzumu görülmesi halinde hastadan 5 TL'lik katılım payı alınmayacak.Sevk edilen hastanın hastane ve doktor randevusu alınabilecek.

2015 yılının birinci yarısında 81 ilde örnek ASM yapılacak ve bu ASM'ler de 112,acil muayene ve jinokoloji odası olacak.

Ayrıca şu an itibari ile türkiye geneli 22 bin olan aile hekimi sayısı 27 bine çıkarılacak.Ve yine aile sağlığı elemanına da ihtiyaç  duyulacak.

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.