1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Yapılan Değişiklikler
Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Yapılan Değişiklikler

Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Yapılan Değişiklikler

Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde 4 Nisan 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmelik ile değişiklikler yapıldı.

A+A-

4 Nisan 2015 tarihli Resmi Gazetenin 29316 sayısı ile Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında görev yapan sağlık hizmetleri sınıfı personelinin Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde bir dizi değişiklikler yapıldı.

Eşi Özelde Çalışan Sağlık Personeli Tayininde 3 Yıl Şartı

Sağlık Bakanlığı atama ve yer değiştirme yönetmeliğine göre eşi özel sektörde çalışan sağlık personeli tayininde 3 yıl şartı getiren düzenleme için tıklayınız.

Sağlık Personeline İl İçi Kurumlar Arası Tayin Hakkı

Sağlık Bakanlığı personeline il içinde kurumlar arası tayin hakkı getiren düzenleme için tıklayınız.

2 yıllık Yüksekokul Okuyan Personele Tayin Hakkı

Sağlık Bakanlığında görev yapan sağlık personelinden 2 yıllık okul kazanan personele de tayin hakkı getiren düzenleme için tıklayınız.

Kurum İçi Tayin Dönemi İkiye Düşürüldü

Sağlık personelinin iller arası yani kurum içi atama dönemlerinin yılda iki defa yapılacağına dair düzenleme için tıklayınız.

Bakanlık Bağlı Kuruluşlar Arasında Re’sen Atama Yapılabilecek

Bakanlık ve bağlı kuruluşlar önceden duyurmak suretiyle talepte bulunan personeli geçici olarak görevlendirebileceği gibi ihtiyaç hâlinde re’sen de görevlendirebilir. Re’sen yapılan geçici görevlendirme süresi bir mali yılda iki ayı geçemez.

SAĞLIK BAKANLIĞI VE BAĞLI KURULUŞLARI ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.