Sağlık Bakanlığı Danışmanı Alım İlanı

Sağlık Bakanlığı, Bilişim Standartları Geliştirme Danışmanı ve Satınalma Danışmanı Alım Şartları ve Tüm Detaylar İçin Tıklayınız

12111
Daha Fazla Göster

Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi kapsamında T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere çeşitli unvanlarda danışman alımı yapılacaktır. 

Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi kapsamında Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü’nde istihdam edilmek üzere bir Bilişim Standartları Geliştirme Danışmanı alımı ve bir Satın alma Danışmanı alım ilanı yayınlandı.

Bilişim Standartları Geliştirme Danışmanı alımı için işin kapsamı:

Bakanlık genelinde kullanılmakta olan veya kullanılması planlanan sağlık bilişimi uygulama ve süreçlerine yönelik ulusal ve uluslararası standartların kullanımına dair mevcut durumun tespiti ve analizini yapmak, Yapılan çalışmalarla alakalı rapor ve dokümantasyon hazırlamak, Geliştirilen veya mevcut raporlarda istenen değişiklikleri yerine getirmek ya da mevcut sorunları çözmek, Uygulamalardaki performans sorunlarını analiz etmek ve iyileştirmeler sağlamak, Uygulamalardaki sorunlara müdahale etmek ve gidermek, Ulusal Sağlık Bilişimi Standartları Klavuzu, Uluslararası Sağlık Bilişimi Standartları Klavuzu, Literatür Taraması Çalışma raporlarının hazırlanması ve bilişim standartlarının belirlenip geliştirilmesi sürecini yürütmek, gerekli olan eğitimleri belirleyip organizasyonuna öncülük etmek ve uygulanabilirliğini denetleme hazırlığını yapma hizmeti verilmek, İdare tarafından verilen diğer görevlerin yerine getirmek

Bilişim Standartları Geliştirme Danışmanı alımı için aranan nitelikler arasında;

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olmak, Sağlık bilgi sistemleri konusunda deneyim sahibi olması tercih sebebidir, Veri Merkezi ve Veri Merkezi ürünlerinin sorumluluğu ve projelerinin altyapılarının oluşturulmasında,3 yıl deneyim sahibi olmak gerekiyor.

Managed Services, Cloud services, MPLS, VPN, Data Center gibi Telekomünikasyon servis ve ürünleri hakkında deneyim sahibi olmak. MS Office, MS Project veya diğer proje yönetim araçları konusunda çok iyi bilgi sahibi olmak. İyi derecede İngilizce (konuşma ve yazma) bilgisine sahip olmak.  İyi iletişim becerilerine sahip olmak. Ekip çalışmasına yatkınlık. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak

Satın Alma Danışmanı alımı için işin kapsamı:

Mal, danışmanlık dışı hizmet ve danışmanlık hizmeti alımlarının Dünya Bankası prosedürleriyle uyumlu olmasını sağlamak, PYDB/Dünya Bankası’na göndermeden önce, satın alma planının hazırlanması/güncellenmesi konusunda İdareye destek vermek ve tüm mal, danışmanlık dışı hizmet ve danışmanlık hizmeti alımlarının onaylı satın alma planına göre yürütülmesini sağlama hususunda İdareye satın alma tavsiyelerinde bulunmak, Mal ve danışmanlık dışı hizmetler için her türde ihale dokümanlarının ve danışmanlık hizmetleri için teklif çağrılarının Kredi Anlaşması ile uyumlu olarak hazırlanmasında (varsa) diğer personele yardımcı olmak ve ilgili belgeleri inceleme için PYDB’ye ve “No Objection” değerlendirmesi için Dünya Bankası’na göndermeden önce belgelerin eksiksiz olup olmadığını kontrol etmek.

Satın alma planında tanımlandığı üzere, farklı satın alma yöntemlerine göre yapılacak mal, danışmanlık dışı hizmetler ve danışmanlık hizmetlerine yönelik teknik şartnamelerin ve iş tanımlarının hazırlanmasına destek vermek ve bu bölümlerin İhale dokümanlarının/teklif çağrılarının diğer bölümleriyle uyumlu olup olmadığını kontrol etmek ve gerekli değişim tavsiyelerinde bulunmak/gereken hallerde değişiklikleri yapmak.

İhale/Teklif Belgelerinde yapılacak değişiklikler için düzenlenecek zeyilnamelerin ve açıklama taleplerine verilecek cevapların hazırlanmasında İdareye destek vermek, İhale/teklif açılış ve değerlendirme süreçlerinde ve standart ve örnek değerlendirme raporlarının hazırlanmasında destek vermek ve ilgili belgeleri inceleme için PYDB’ye ve “No Objection” değerlendirmesi için Dünya Bankası’na göndermeden önce belgelerin eksiksiz olup olmadığını kontrol etmek. İhale ilanlarının, niyet beyanı taleplerinin ve sonuç bildirimlerinin ulusal piyasada, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nda ve gereken diğer mecralarda yayınlanmasını sağlamak, Gerektiğinde sözleşme müzakerelerinin nihayete erdirilmesinde İdareye destek vermek, İhale kararlarına yönelik tebligatların zamanında yapılmasına destek vermek, Sözleşmelerin hazırlanmasında ve gerektiğinde taslak sözleşmeler için Bankadan onay alınmasında İdareye destek vermek, İhaleyi alan taraflara zamanında bildirimde bulunmak ve PYDB’nin incelemesi ve Dünya Bankası’nın “No Objection” değerlendirmesi için taslak sözleşmeleri hazırlamak.

İhale süreçleriyle ilgili şikâyetlerin cevaplandırılmasında İdareye destek vermek, Gerektiğinde sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerin sözleşme kayıt ve şartlarına uygun olarak yerine getirilmesinde İdareye destek vermek, Gerektiğinde Dünya Bankası satınalma usul ve esasları konusunda İdarenin ilgili personeline eğitim vermek, İdarenin vereceği diğer iş ve işlemleri yapmak.

Satın Alma Danışmanı alımı için aranan nitelikler arasında;

Üniversite mezunu olmak; Dünya Bankası satın alma süreçleri, sözleşme yönetimi ve spesifik olarak IT ürünlerinin alımı ve seçiminin raporlanmasında deneyim sahibi olmak. En az 5 yıllık profesyonel deneyime ve Dünya Bankası ve AB tarafından finanse edilen projelerde 2 yıllık IT mal ve danışmanlık hizmeti alım tecrübesine sahip olmak. Türkçe ve İngilizceyi iyi düzeyde yazmak, okumak, konuşmak ve bilgisayar okuryazarlığına sahip olmak. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak.

Adayların ayrıntılı özgeçmişlerini en geç 7 Ocak 2016 tarihine kadar ilan metninde yer alan e-mail adresine göndermeleri gerekmektedir.

Bilişim Standartları Geliştirme Danışmanı Alım İlanı Metni İçin TIKLAYINIZ

Satın Alma Danışmanı Alım İlanı Metni İçin TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanlığı Danışmanı Alım İlanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!