1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Doğrudan Kura İle Sürekli İşçi Personel Alımına İlişkin Düzenleme Yürürlüğe Girdi
Sağlık Bakanlığı Doğrudan Kura İle Sürekli İşçi Personel Alımına İlişkin Düzenleme Yürürlüğe Girdi

Sağlık Bakanlığı Doğrudan Kura İle Sürekli İşçi Personel Alımına İlişkin Düzenleme Yürürlüğe Girdi

Sağlık Bakanlığına Direkt Kura İle Sürekli İşçi Alımına İlişkin Düzenleme  Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Yürürlüğe Girdi.

A+A-

Sağlık Bakanlığına Direkt Kura İle Sürekli İşçi Alımına İlişkin Düzenleme  Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Yürürlüğe Girdi. Sağlık bakanlığının talebi üstüne, 19. Mart 2020 tarihindeki ve 2271 sayılı Cumhurbaşkanlığı Sonucu ile, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik”te değişim yapılmış oldu.


2020 Yılına mahsus olmak suretiyle Sağlık Bakanlığı sürekli işçi kadrolarına direkt kura ile personel alımı yapılmasının önü açıldı. Alımlar tekrar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü aracılığı ile olacak. Bütün müracaat sahipleri arasından aleni iş sayısı kadar aslolan ve aslolan rakam kadar yedek direkt kura ile belirlenecektir denildi.

İşte Resmi gazete;

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”in yürürlüğe konulmasına karar verilmiştir.

2020 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığında istihdam edilmek üzere temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri ile bakım ve onarım hizmetleri için alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenebilir. Bu durumda, öncelikliler de dâhil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan kurayla belirlenir. Sağlık Bakanlığında yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartları taşımayanların yerine sırası ile aranan şartlan haiz yedek adaylar işe alınır.

isci-alimi.jpg

My Memur Haber
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler