1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Yönetmeliğinde Değişiklik
Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Yönetmeliğinde Değişiklik

Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Yönetmeliğinde Değişiklik

Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 02 Mayıs 2019 Tarihli ve 30762 Sayılı Resmi Gazetede yayımlandı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanarak 02 Mayıs 2019 Tarihli ve 30762 Sayılı Resmi Gazetede yayımlandı ve yürürlüğe girdi.

İlgili yönetmeliğin 3. Maddesinde Tanımlar bölümünde Koordinatör başhekimin tanımı yapıldı. Yine yapılan değişikliklerden birinde de; İl Sağlık Müdürü’nün, aynı yerleşke içinde birden fazla hastane bulunması durumunda yönetimde yer alan koordinatör başhekimin teklifi üzerine koordinatör başhekim yardımcılarına veya İdari ve Mali Hizmetler Müdürüne harcama yetkisi devri yapabileceği belirtildi.

02 Mayıs 2019 Tarihli ve 30762 Sayılı Resmi Gazete Yayımlanan ve bugün yürürlüğe giren Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik aşağıdaki gibidir.

SAĞLIK BAKANLIĞI DÖNER SERMAYE İŞLETMELERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 15/5/2017 tarihli ve 30067 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında Yönetmeliğin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasına aşağıdaki bent ile aynı fıkraya (ğ) bendinden sonra gelmek üzere “ifade eder.” ibaresi eklenmiştir.

“ğ) Koordinatör başhekim: Aynı yerleşke içinde birden fazla hastanenin müşterek yönetimini yapan başhekimi,”

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin beşinci fıkrasının sonuna “Ayrıca, İl Sağlık Müdürü aynı yerleşke içinde birden fazla hastane bulunması durumunda bu hastanelerin müşterek yönetimi için görevlendirilen koordinatör başhekimin teklifi üzerine koordinatör başhekim yardımcılarına ve/veya İdari ve Mali Hizmetler Müdürüne, 21/2/2013 tarihli ve 6428 sayılı Sağlık Bakanlığınca Kamu Özel İş Birliği Modeli ile Tesis Yaptırılması, Yenilenmesi ve Hizmet Alınması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun 2 nci maddesinin dördüncü fıkrasında belirtilen limitler dikkate alınmak suretiyle harcama yetkisini devredebilir.” cümlesi eklenmiştir.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini Sağlık Bakanı yürütür.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler