1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı GETAT Geçici Görevle Personel Alımı Yapıyor
Sağlık Bakanlığı GETAT Geçici Görevle Personel Alımı Yapıyor

Sağlık Bakanlığı GETAT Geçici Görevle Personel Alımı Yapıyor

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. Buna göre geçici görevle sağlık personeli alımı yapılacak. Geçici personel alımı şartları ve detayları haberimizde yer alıyor.

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından geçici görevle personel alımı duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlık Tesisleri ve Uygulamaları Genel Müdür Yardımcılığı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Daire Başkanlığında görev yapacak, geçici görevlendirme yoluyla personel alınacağı ifade edildi.

Duyuruda Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Daire Başkanlığı hakkında bilgi verildi. Başkanlık hakkında kuruluş ve mevzuat bilgilerinin ardından sağlık personeli alımı konusunda aranan nitelikler ve özel şartlar konusunda detaylar yer aldı.

İş ilanı uyarınca Başkanlığa alınacak personelin çok iyi İngilizce bilmesi gerekiyor. YDS’den en az 70 puan şartı konuldu. Başvuru yapacakların doktor olması halinde en az bir geleneksel ve tamamlayıcı tıp alanında sertifika sahibi olmalarının tercih nedeni olacağı belirtildi.

Adayların ayrıca Microsoft Office programlarını iyi bilmeleri, mümkünse bunu belgelendirmeleri, disiplinli çalışmaya ve öğrenmeye açık olmaları, araştırmacı ve takım çalışmasına uyumlu olmaları gibi şartlar da ilanda yer aldı.

Sağlık Bakanlığı geçici görevle personel alımı için adayların doktor, eczacı, biyolog ya da veri hazırlama ve kontrol işletmeni olmaları gerekiyor. Adayların Sağlık Bakanlığı bünyesinde kadrolu personel olmaları şartı belirtiliyor. Devlet Hizmet Yükümlüsü ya da sözleşmeli personelin görevlendirmesi yapılmayacak.

Başvurular formun fotoğraf da yapıştırılarak doldurulması gerekiyor. Başvuru yapmak isteyen personelin müracaatları 15 Temmuz 2018 tarihine kadar, elektronik posta yoluyla alınacak. İlan metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler