1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti
Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği Değişti

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği değişti. Değişiklikler 31 Mart 2017 Tarihli ve 30024 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik için tıklayınız.

A+A-

Liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde, hizmet gerekleri ve personel planlaması esas alınarak Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında görev yapan personelin görevde yükselme ve unvan değişikliğine ilişkin usul ve esasları düzenleyen Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği değişti.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği değişikliklerin tamamı 31 Mart 2017 tarihli ve 30024 sayılı resmî gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Değişikliklerin tamamı şu şekildedir:

Yönetmeliğin tanımlar kısmında görevde yükselme sınavı ve unvan değişikliği sınavı tanımları değişti. Yeni hükümler; Görevde yükselme sınavı: Görevde yükselmeye tabi kadrolara atanacaklar için yapılan yazılı ve sözlü sınavı, Unvan değişikliği sınavı: En az ortaöğretim düzeyinde meslekî veya teknik eğitim sonucu ihraz edilen unvanlara ilişkin görevlere atanabilmek için yapılan yazılı ve sözlü sınavı olarak değiştirildi.

Eski hükümler; Görevde yükselme sınavı: Şube müdürü kadrolarına atanacaklar için yapılan yazılı ve sözlü sınavı, 5 inci maddenin ikinci fıkrasında sayılan diğer unvanlara atanacaklar için yapılan yazılı sınavı, Unvan değişikliği sınavı: En az ortaöğretim düzeyinde meslekî veya teknik eğitim sonucu ihraz edilen unvanlara ilişkin görevlere atanabilmek için yapılacak yazılı sınavı şeklindeydi.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde ayrıca 11 değişiklik daha yapıldı. Bazı hükümler kaldırılırken bazı hükümler değiştirildi. Aşağıdaki bağlantılardan değişiklikleri ve tam metinleri bulabilirsiniz. Değişiklik hükmü için TIKLAYINIZ. Yönetmeliğin tamamı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.