Sağlık Bakanlığı GYS ile Sağlık Personeli ve Memurların Beklentileri Karşılamamıştır

Sağlık Bakanlığı'nın 2020 yılı kapsamında gerçekleştireceği görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı sağlık personelinin ve memurların beklentilerini karşılamamıştır.

58573
Abone Ol
Daha Fazla

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı, sağlık personelinin ve sağlık çalışanlarının beklentilerini karşılamadı. Sağlık Personeli ve Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan memurlar. Görevde yükselme ve unvan değişikliği kadrolarına tepkili.

Bildiğininiz üzere Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü YHGM tarafından 2020 yılı için 2000 kadro görevde yükselme ve 2000 kadro unvan değişikliği sınav duyurusu yayımladı. Lakin Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan ve yıllardır görevde yükselme sınavı bekleyen hizmetli sayısı bile verilen kontenjandan kat kat daha fazladır. 2000 kadro Görevde Yükselme Sınavı ile Şef, VHKİ, Memur ve Şoför kadrolarına toplamda verilmiş kadro sayısıdır.

GÖREVDE YÜKSELMEDE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ KADROSU YOK!

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 8 yıl görev süresini doldurmuş ve lisans mezunu binlerce sağlık personeli ve memur bulunuyor. Yaklaşık 5 yıldır memurlar Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanacak olan GYS ilanını bekliyordu. Sağlık Bakanlığı Tarafından Görevde Yükselme Sınavı duyurusunun yayınlanmasının ardından Şube Müdürlüğü için başvuru gerçekleştirmek isteyen memurların umutları yıkıldı. Sağlık Bakanlığı tarafından açılan GYS ve ÜD duyurusunda görevde yükselme için 2000 kadro verilmiş fakat şube müdürlüğü kadrosu için kontenjan ayrılmamış.

2015 YILINDA VERİLEN KONTENJANLAR

saglik-bakanligi-tarafindan-gorevde-yukselme-sinavi-kontenjani-2015.jpg

TÜRK SAĞLIK-SEN’DE TEPKİ GÖSTERDİ

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonuna bağlı Türk Sağlık-Sen’de Sağlık Bakanlığı tarafından açılan kontenjanlara tepki gösterdi. Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci yaptığı açıklamada,

Şef, VHKİ, Memur ve Şoför kadrolarında toplamda sadece 2000 kadro ilan edilmesinin, hizmetli olarak görev yapan memurların beklentisini bile karşılamaktan çok uzak olduğunu, şube müdürlüğü kadrosundan ise bir tane bile ilan edilmemesi gibi çalışanların görevde yükselme konusunda ümitlerine yok eden bir durum söz konusu olduğunu belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    HİZMETLİ KADROLARINDA ÇALIŞANLAR AKTİF OLARAK YAPTIKLARI İŞLERDEKİ MÜSAİT OLAN KADROLARA ATANMASINI YILLARDIR SENDİKALAR TARAFINDAN DİLE GETİRİLMİŞ BEKLENTİ OLDU AÇILAN SINAVLAR ÇALIŞANLARI ÜZDÜ

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!