Sağlık Bakanlığı Huzurevlerine Yeni Personeller Alacak!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamalar dikkat çekti.

63217
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Bilgilendirdi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada huzurevlerinde görev yapan sağlık çalışanı sayısının artırılacağını söyledi. Bakan Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat verdiğini, bundan böyle her huzurevinde bir doktorun görev yapacağını da haber verdi. Zehra Zümrüt Selçuk yeni tip koronavirüs covid1-9 salgınındaki riske karşı öncelikle huzurevleri, engelli bakım evleri ve rehabilitasyon merkezleri olmak üzere kamu ve özel bütün kurum ve kuruluşlarda alınan önlemler hakkında bilgilendirdi.

“100 Bin Personel Görev Yapıyor”

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye genelinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı bulunan huzurevleri, kadın ve çocuk konuk evleri, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri, engelli bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde toplam olarak 100 bin civarında personelin görev yaptığını söyledi. Bu kişilerin öncelikli görevinin vatandaşların sağlıklarını korumak olduğunu, buralarda bulunanların çoğunun kronik hastalıklarının olduğunu, bu nedenle de çok iyi korunmaya ihtiyaçları olduğun belirtti.

“Sağlık Bakanlığı İlan Açacak”

 Koronavirüs salgınından etkilenen diğer ülkelerde vefatların yüzde 50’lik bölümünün maalesef huzurevlerinde olduğunu söyleyen Bakan Selçuk, Türkiye’de huzurevlerindeki vefatların toplam vefat sayısının yüzde 4’ü olduğunu da vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla huzurevlerinde çalışan sağlıkçı sayısının artırılacağını, her huzurevinde 1 doktor personelin görev yapacağını bildirdi. Detaylar netleştikten sonra Sağlık Bakanlığı tarafından hangi pozisyonlara personel alımı yapılacağı ile ilgili ilan açılacağını da belirtti. Huzurevlerinde önlemleri gevşetilmeye başlandığını, ziyaretçi sayılarının aşama aşama arttığını ve bahçeye çıkmalarına da izin verildiğini söyledi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 12 ay önce

    İlan açacak da ne olacak sanki? Ben 2 yıllık sosyal hizmetler mezunuyum. ortaokul mezunu ya da hiç alakasız bir bölümden mezun yandaşlar alınacak. Liyakat sistemine önem verilmeyecek ki…

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!