1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı İdari Büro ve Destek Görevlisi Personel İçin Eş Durumu Başvurusu Alacak
Sağlık Bakanlığı İdari Büro ve Destek Görevlisi Personel İçin Eş Durumu Başvurusu Alacak

Sağlık Bakanlığı İdari Büro ve Destek Görevlisi Personel İçin Eş Durumu Başvurusu Alacak

Sağlık Bakanlığı 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa Eklenen Geçici 43’üncü Maddesi İle “İdari Büro Görevlisi” ve “İdari Destek Görevlisi” Unvanında Görev Yapan Personelin Eş Durumu Başvuru duyurusu

A+A-

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından bugün yayınlanan duyuru ile 4C geçici personel statüsünden İdari Büro Görevlisi” ve “İdari Destek Görevlisi unvanı ile sözleşmeli personel statüsüne geçen personellerin Eş Durumu Başvurusu ile alakalı İl Sağlık Müdürlüklerine başvuru yapmaları gerektiği duyuruldu. Sağlık Bakanlığı Personel İşlerinden sorumlu olan Sağlık Bakanlığı YHGM duyurusu aşağıdaki gibidir.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa Eklenen Geçici 43’üncü Maddesi İle “İdari Büro Görevlisi” ve “İdari Destek Görevlisi” Unvanında Görev Yapan Personelin Eş Durumu Başvurusu

 Bakanlığımızda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/C maddesi kapsamında görev yapmakta iken, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 18’inci maddesiyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na eklenen Geçici 43’üncü maddesi ile “İdari Büro Görevlisi” ve “İdari Destek Görevlisi” unvanına geçişleri yapılan personelin ilgili mevzuatı gereği dilekçe ve istenen belgelerle birlikte çalıştıkları ilin Sağlık Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir. Başvurular, İl Sağlık Müdürlüklerince 30 Ocak 2020 Perşembe günü saat 18.00’e kadar Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Diğer Hizmet Sınıfları Atama Daire Başkanlığına (Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya/ANKARA) ulaştırılacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler