1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Sağlık Bakanlığı İhraç Edilen Personel Listesi 3 Kasım 2018
Sağlık Bakanlığı İhraç Edilen Personel Listesi 3 Kasım 2018

Sağlık Bakanlığı İhraç Edilen Personel Listesi 3 Kasım 2018

7150 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 18 bin 634 kamu personeli daha ihraç edildi. 7150 sayılı KHK kapsamında Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarından ihraç edilen personelin isim listesi.

A+A-

7150 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabul Edilmesine Dair Kanun, 3/11/2018 tarihli ve 30584 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de, 7150 Sayılı Kanun yayımlanmıştır. Kabul edilen Kanunda, kamu personeline ilişkin tedbirler, iade hükümleri, rütbesi alınan TSK, Emniyet ve Jandarma personeli. kurum ve kuruluşlara ilişkin tedbirler bulunuyor. 7150 OHAL sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile daha önce yayınlanan 701 sayılı KHK ile ihraç edilenlerin mecliste yasalaşıp kanunlaşmış tam metni ve ihraç iade isim listesi haberimizde. Yeni ihraç değildir.

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kamu personelleri başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın memuriyetten çıkarıldı.

KHK ile kamu görevinden atılan Sağlık Bakanlığı personelleri arasında hemşire, eczacı, ebe, asistan, sağlık memuru, uzman tabip, sağlık teknikeri, hizmetli, doktor, biyolog, fizyoterapist, veri hazırlama işletmeni, psikolog ve memur unvanlı personeller bulunuyor.

7150 sayılı KHK ile 18 bin 634 kamu personeli ihraç edilirken, daha önce yayımlanan KHK’larla ihraç edilen fakat yapılan itirazlar üzerine tekrar incelenen ve terör örgütleri ile bağlantısı olmadığı tespit edilen bazı kamu personelleri de görevlerine iade edildi.  7150 sayılı kanun ile mecliste yasalaşan daha önce yayımlanan 701 sayılı KHK ile ihraç ve iade edilen kamu personel listesi için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler