Sağlık Bakanlığı ile Bağlı Kuruluşlarının Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında Yönetmelikte 2 Mayıs Resmi Gazetede

2 Mayıs 2018 tarihli ve 30409 sayılı resmi gazetede Sağlık Bakanlığı ile Bağlı Kuruluşlarının Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında Yönetmelik değişikliği yayımlanarak yürürlüğe girdi. Değişikliklere dair açıklamalar için tıklayınız.

featured

Sağlık Bakanlığı tarafından 2 Mayıs 2018 tarihli resmi gazetede Sağlık Bakanlığı ile Bağlı Kuruluşlarının Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında Yönetmelik değişikliği yayımlandı. Yönetmelikte yer alan bağlık kuruluşlar ibareleri çıkarıldı.

Buna göre yönetmeliğin yeni adı Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında yönetmelik olarak yürürlüğe girdi ve bundan sonra yönetmelik bu şekilde anılacak.

Yönetmeliğin yeni amacı: Bakanlık döner sermaye işletmelerinin idaresi, sermayesi, gelir ve giderleri ile bütçe işlemlerine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Yönetmeliğin eski amacı: Bakanlık ve bağlı kuruluşları (Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu hariç) döner sermaye işletmelerinin idaresi, sermayesi, gelir ve giderleri ile bütçe işlemlerine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Yönetmelikte tanımlar kısmında Bakanlık, Döner sermaye işletme yöneticisi, İşletme, İşletme birimi, İşletme birimi bütçesi, İşletme birimi yöneticisi, İşletme bütçesi ve Kanun hükümleri değişti. Yeni madde tanımlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı ile Bağlı Kuruluşlarının Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında Yönetmelikte yapılan değişikliklerin tam metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlık Bakanlığı ile Bağlı Kuruluşlarının Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında Yönetmelikte 2 Mayıs Resmi Gazetede

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!