1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR İŞ İLANLARI

  4. Sağlık Bakanlığı İŞKUR Üzerinden KPSS Şartsız 5298 Personel Alımı Son Gün
Sağlık Bakanlığı İŞKUR Üzerinden KPSS Şartsız 5298 Personel Alımı Son Gün

Sağlık Bakanlığı İŞKUR Üzerinden KPSS Şartsız 5298 Personel Alımı Son Gün

Sağlık Bakanlığı 5298 daimi işçi alımı başvurusunda son güne yaklaşılıyor. 5 bin 298 daimi işçi alımı yapılıyor.

A+A-

Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı 4 Eylül 2018 tarihinde İŞKUR üzerinden yayımladığı ilan ile Türkiye geneli 5 bin 298 sürekli işçi kadrosuna personel alımına çıktı. Sağlık Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında bazı illerde görevlendirilmek üzere sürekli işçi kadrosunda değişik branşlarda 5 bin 298 alımı yapıyor.

Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında İş–Kur üzerinden kura usulü ile en az ilköğretim düzeyinde 3 bin 591 sürekli işçi, 431 engelli işçi ve bin 276 eski hükümlü işçi olmak üzere toplam 5298 sürekli işçi alımı yapılacak.

Sürekli işçi alımı, engelli işçi alımı ve eski hükümlü alımı olmak üzere 3 farklı kategoride toplamda 5 bin 298 işçi alımı başvuruları İŞKUR üzerinden alınmaya devam etmektedir. Alımlara en az ilkokul başta olmak üzere ortaokul, lise, MYO ve lisans mezunlarının da başvuru imkanı vardır. Sağlık Bakanlığına yapılacak işçi alımlarında KPSS şartı veya herhangi bir puan durumu bulunmamaktadır. İŞKUR kapsamında yapılacak başvurular sonrasında diğer şartlar taşınıyorsa adaylar başvurularını yapabileceklerdir.

Yapılacak alımlarda herhangi bir KPSS şartı aranmayacak olup kura usulü ile alınacak alım yapılacak kadrolara ise İş – Kur tarafından bildirilen adaylar arasından Sağlık Bakanlığınca noter huzurunda çekilecek kurayla belirlenecektir. Başvuru sonucu atanmaya hak kazanan adaylar daimi işçi kadrosunda görevlendirilecektir. Sürekli işçi kadrolarına yerleşen adayların ücretleri merkezi yönetim bütçesinden ödenecektir. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılmakta olup başvuru yapmak isteyen adayların İŞKUR internet sitesi üzerinden veya İŞKUR müdürlüklerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı Sağlık İşçisi Alımı Şartları ve ilan metni TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler