1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı İstanbul’a Personel Görevlendirmesi Yapacak
Sağlık Bakanlığı İstanbul’a Personel Görevlendirmesi Yapacak

Sağlık Bakanlığı İstanbul’a Personel Görevlendirmesi Yapacak

Sağlık Bakanlığı koronavirüsle mücadele kapsamında İstanbul iline personel görevlendirmesi yapılacak.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Bakan Fahrettin Koca imzasıyla tüm illere 6 Nisan 2020 tarihli İstanbul ili için personel hareketleri konulu resmi yazı gönderdi. Yayınlana yazıda İstanbul için sağlık personelinin tayin, atama, görevlendirme, ücretsiz izinler hakkında bilgi verildi.

Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı 30 Mart 2020 tarihinde merkez ve taşra teşkilatında görev yapan, sağlık personelinin 3 (üç) ay boyunca, aile birliği mazeretine, sağlık mazeretine, eşinden boşanma, eşinin emekliye ayrılması, öğrenim durumuna dayalı atama, alt ve üst hizmet bölgelerine atama ve karşılıklı yer değiştirme ile engelli durumundan herhangi bir atama işlemleri durdurulmuştu.

Ancak Ülkemizde koronavirüsle mücadele kapsamında özellikle İstanbul ilinde gelinen süreçte, kamu sağlık hizmetinin, kesintisiz, etkin, salgının yayılımının önlenmesi ve salgınla mücadelede her alanda yeterli sayıda personel eliyle yürütülebilmesini teminen, İstanbul iline özel, Eczacı ve Hemşire, Hemşire yetkili Ebe, Biyolog Sağlık Memuru/Sağlık Teknikeri, (Laboratuvar, Röntgen, Anestezi), Acil Tıp Teknisyeni kadrosunda olup da, görevlendirme talep eden personelin, bu talepleri mevzuatta aranılan hiçbir sınırlamaya tabi olmadan yerine getirilerek görevlendirilmeleri yapılacaktır.

Ayrıca Ülkemiz genelinde hâlihazırda, hizmet kapasitesi olarak büyük oranda azalmaya gidilen Sağlık Tesisleri ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri ve Ağız ve Diş Sağlığı Hastanelerinde görev yapan, istisnasız bütün personelin, pandemi süresince, hizmetine ihtiyaç duyulan alanlarda görevlendirilebilmeleri için İl Sağlık Müdürleri yetkilendirilmiş olup 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında mezkur tesislerde çalışan sürekli işçilerin de, bu süreçte, ihtiyaç duyulan alanlarda, hakları ödenmek kaydıyla Sağlık Müdürlüklerince görevlendirilebilmeleri uygun görülmüştür.

KONUYLA İLGİLİ YAZI İÇİN TIKLAYINIZ.

My Memur Haber
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum