1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Sağlık Bakanlığı Kadrolu Memur Alımı Yapacak! 6 Kasım 2019
Sağlık Bakanlığı Kadrolu Memur Alımı Yapacak! 6 Kasım 2019

Sağlık Bakanlığı Kadrolu Memur Alımı Yapacak! 6 Kasım 2019

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için kadrolu memur alımı ilanı yayımladı. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu yedi müfettiş yardımcısı alımı başvuru şartları ve tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu müfettiş yardımcılığı giriş sınavı duyurusu 6 Kasım 2019 itibarıyla DPB’de yayımlandı. Sağlık Bakanlığına alınacak kadrolu müfettiş yardımcılığı giriş sınavı başvuru şartları ve detaylarını araştıran adaylar için bu haberimizde gerekli tüm bilgileri My Memur olarak hazırladık.

MEMUR ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ

Sağlık Bakanlığı kadrolu memur personel alımları kapsamında müfettiş yardımcılığı giriş sınavı için başvurular 11 Kasım 2019 Pazartesi günü başlayıp 25 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 17:30’da sona erecektir.

MEMUR ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

2 müfettiş yardımcısı alımı için Eczacılık Fakültesi bölümlerinden,

2 müfettiş yardımcısı alımı Kimya Bölümü, Kimya Mühendisliği Bölümlerinden,

3 müfettiş yardımcısı alımı İİBF, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesinden mezun olmak şartı aranmaktadır.

GİH SINIFI KADROLU MEMUR ALIMI

T.C Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nda münhal bulunan, Genel İdare Hizmetleri Sınıfı kadrolarında istihdam edilmek üzere, Eczacılık Fakültesi, Kimya Bölümü, Kimya Mühendisliği Bölümü, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadî ve İdarî Bilimler Fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumları mezunları arasından 7 müfettiş yardımcısı alımı başvuru şartları şu şekildedir:

MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVINA BAŞVURU ŞARTLARI

Müfettiş yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için aşağıdaki nitelikleri taşımak gerekir:

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) En az 4 yıl süreli lisans eğitimi veren Eczacılık Fakültesi, Kimya Bölümü, Kimya Mühendisliği, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadî ve İdarî Bilimler veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarının birinden mezun olmak,

c) 01 Ocak 2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

ç) Adli sicili yönünden müfettişliğe engel hali bulunmamak,

d) Sağlık durumu bakımından yurdun her yerinde görev ve yolculuk yapmaya elverişli olmak,

e) T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 22 Temmuz 2018 ya da 14 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSS P3 puan türünden, Eczacılık Fakültesi, Kimya Bölümü ve Kimya Mühendisliği Bölümü mezunlarının 75 ve üzeri, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadî ve İdarî Bilimler Fakülteleri mezunlarının 80 ve Üzeri puan almış olmaları gerekmektedir.

Sınava başvuran adaylardan alınacak kişi sayısının 10 katı aday (70 kişi), KPSS P3 puanı sonuçlarına göre başarı sıralaması dikkate alınarak yazılı sınava çağrılacaktır.

Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavına Girmek İsteyen Adaylardan İstenen Belgeler;

1) Kurum web sayfasından temin edilerek başvuru sahibi tarafından açık ve eksiksiz doldurulmuş, fotoğraf yapıştırılmış (zımba kullanılmayacaktır), ıslak imzalı (mavi renkli kalem ile) Müfettiş Yardımcılığı Sınav Başvuru Formu,2) KPSS belgesinin bilgisayar çıktısı,

3) İki adet fotoğraf,

4)Yükseköğrenim (Lisans) diploması veya bitirme belgesinin fotokopisi (A4 boyutunda), Yukarda sayılan belgelerin, 25 Kasım 2019 Pazartesi gününe kadar Kuruma ulaşması şarttır.

Yukarda sayılan belgelerin, 25 Kasım 2019 Pazartesi gününe kadar Kuruma ulaşması şarttır. Gecikmeler nedeniyle süresi içinde Kuruma ulaşmayan, eksik belge ve bilgileri bulunan ve şartları taşımadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

İlan metni için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler