1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Sağlık Bakanlığı KPSS 2013/1 ile Yerleşenler İçin Atama Duyurusu
Sağlık Bakanlığı KPSS 2013/1 ile Yerleşenler İçin Atama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı KPSS 2013/1 ile Yerleşenler İçin Atama Duyurusu

Ankara 18.İdare Mahkemesinin gerekçeli kararı gereği Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2013/1 yerleştirme sonucuna Göre Sağlık Bakanlığına ataması yapılanlardan istenen belgeler ve atama işlemlerine dair tarihler açıklandı.

A+A-

Ankara 18.İdare Mahkemesinin Gerekçeli Kararına Göre 2013/1 KPSS yerleştirme sonucuna göre Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı kadrolarına yerleşenlerin atamasına esas olmak üzere istenen belgeler ve atama ile ilgili duyuru yayımlandı ve atama işlemlerinin son tarihi açıklandı.

Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleşen adayların aşağıda belirtilen belgeleri 22 Şubat 2018 Perşembe günü mesai bitimine kadar İkamet ettiği, atandığı veya bulunduğu ilin il sağlık müdürlüklerine, bizzat kendisi elden teslim edecektir. Eksik, posta veya kargo ile gönderilen ve teslim tarihinden sonra getirilen evrak kabul edilmeyecektir.

Memur atamasına esas belgeler; İnternet adresinde yayınlanan Sağlık Bakanlığı açıktan atama başvuru formu, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu, KPSS 2013/1 yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı, mal bildirim beyannamesi, mezuniyet belgesi isteniyor.

Yerleştiği unvan/branşın gerektirdiği öğrenim durumunu gösterir noter tasdikli diploma sureti ya da mezun olduğu okuldan onaylı sureti, Diplomalarının düzenlenmemiş olması halinde ilgili kurumlarca verilen ve daha sonra diploma veya örneğiyle değiştirilebilen geçici mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı sureti veya mezun olduğu okuldan onaylı sureti isteniyor.

Ayrıca yerleşen tüm önlisans mezunlarının e-devlet internet adresinden; “Yükseköğretim Mezun Belgesi Sorgulama” ekranından alınan “mezun bilgilerini” gösterir belge isteniyor.

Eğitimini yurt dışında tamamlayanlardan, Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylananların, denklik belgesinin aslı veya noter tasdikli sureti, 2 Adet Fotoğraf, 18 yaşını tamamlamamış adayların kaza-i rüşt kararı isteniyor.

Askerlikle ilgisi bulunmadığına veya askerlik çağına gelmediğine veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olduğuna dair e-devlet internet adresinden alınan belge isteniyor.

Adli sicil arşiv kaydı olmadığına dair e-devlet internet adresinden alınan belge, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığının bulunmadığına dair rapor istenmektedir. Belgelerle ilgili detayların yer aldığı ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler