1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/3 Sözleşmeli Personel Alımı Göreve Başlama Duyurusu
Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/3 Sözleşmeli Personel Alımı Göreve Başlama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/3 Sözleşmeli Personel Alımı Göreve Başlama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS 2017/3 ile atanan 3890 sağlık personelinden güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlanan adayların göreve başlama işlemleri hakkında duyuru yayımlandı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından KPSS 2017/3 merkezi yerleştirmeleri ile yapılan 3 bin 890 sağlık personel alımı göreve başlama işlemleri hakkında 23 Nisan 2017 tarihinde duyuru yayımlanmıştı. KPSS 2017/3 sonucuna göre Bakanlığın taşra teşkilatı sözleşmeli Sağlık Teknikeri/Sağlık Teknisyeni (İlk ve Acil Yardım) pozisyonlarına yerleşenlerden, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri henüz tamamlanmayan adayların başvuru ve göreve başlama tarihlerinin, söz konusu işlemler tamamlandığında ilan edileceği belirtilmişti.

Bu kapsamda, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlananların listesinin 2 Haziran 2017 tarihinde ilgili il sağlık müdürlüklerine gönderildiği açıklandı. Memur adaylarının göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurularını 5 Haziran ile 14 Haziran 2017 tarihleri arasında yerleştirildikleri birimlerin bağlı bulunduğu il sağlık müdürlüklerine istenen belgelerle birlikte yapmaları gerektiği bildirildi.

Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evraklarını şahsen teslim edemeyecek durumda olanlar, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile başvuru yapabilecekler. Halen askerde olmaları sebebiyle göreve başlatılamayacak durumda olanlar da, başvuru evraklarını birinci derece yakınları aracılığı ile il komisyonlarına teslim edebilecekler.

Sağlık Bakanlığı KPSS -2017/3 sözleşmeli personel alımı göreve başlama duyuru metni, başvuru sırasında istenen belgeler ve göreve başlama formu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.